Volkswagen Poznań będzie produkować elektryczne Craftery
Poznańska fabryka Volkswagena ma powody do zadowolenia - nie tylko uznała, że ubiegły rok był rekordowy pod względem produkcji i zatrudnienia, to jeszcze obiecała podniesienie poprzeczki. Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań, zapowiada, że w Poznaniu jeszcze w tym roku produkcja będzie większa od tej, jaką szczyci się siostrzana fabryka Volkswagena w Hanowerze.
Skok w czasie ćwierćwiecza istnienia, bo tyle w tym roku ma na karku poznańska fabryka samochodów użytkowych, jest imponujący: od montażu przywożonych koleją gotowych elementów pojazdów po samodzielną produkcję 750 aut dziennie - bo tyle oficjalnie w połowie roku będzie schodziło z taśm. Do tej pory Volkswagen Poznań wyprodukował blisko 240 tysięcy samochodów i zwiększył zatrudnienie z kilkudziesięciu osób w 1993 roku do 11 tysięcy obecnie!
- W historii fabryki jest kilka dat, które pamiętam
- zapewnia Jens Ocksen. - W 1996 roku powstała odlewnia, jedna z najnowocześniejszych dziś w Europie, w 2001 roku przekształciliśmy się z zakładu w systemie SKD w pełnowartościową fabrykę, produkującą samochody. Już dwa lata później dokonaliśmy rozruchu dwóch typów T4 i Caddy 3 w ciągu jednego roku! Teraz mamy kilka rekordów z ubiegłego roku - wielkość produkcji,
W dalszej części artykułu dowiesz się m.in. jakie inwestycje planowane są w poznańskim Volkswagenie.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.
już od
2,46 ZŁ /dzień