Aleksandra Szymańska

Uwaga, Gorzów, Skwierzyna i inne miasta! Zbieramy zwykłe nakrętki dla niezwykłej dziewczynki

Wiktoria Klińska w karnawałowym stroju brała udział w jednej z naszych zabaw. Wybieraliśmy miss i mistera karnawału Fot. Mat. prywatne Wiktoria Klińska w karnawałowym stroju brała udział w jednej z naszych zabaw. Wybieraliśmy miss i mistera karnawału
Aleksandra Szymańska

Uwaga, uwaga! Zbieramy plastikowe nakrętki, żeby zarobić na rower. Ale nie takie zwykły, tylko specjalistyczny. Marzy o nim Wiktoria, nasza "dziewczynka o szklanych kościach".

Wiktoria Klińska gościła już na naszych łamach. Może też pamiętacie ją z telewizyjnej kampanii Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Dziewczynka ma wrodzoną łamliwość kości. To rzadka choroba genetyczna. Występuje u jednej na 10 tys. albo - według niektórych - na 30 tys. osób i przytrafiła się właśnie Wiktorii. Dziewczynka jest tak kruchutka, że kości mogą się jaj łamać choćby podczas snu. Nawet kichnięcie bywa zagrożeniem.

Wiktoria - dziewczynka o szklanych kościach

Jednocześnie Wiktoria to osoba o wyjątkowo silnym charakterze, pełna humoru (gdy ma lepsze dni), no i jest oczkiem w głowie całej rodziny. Od lat dziewczynka jest podopieczną Fundacji Słoneczko. I też nie pierwszy raz plastikowe nakrętki mogą Wiktorii pomóc. Tym razem mają "zarobić" na specjalistyczny rower. Kosztuje aż 8 tys. zł.

Wiktoria Klińska w karnawałowym stroju brała udział w jednej z naszych zabaw. Wybieraliśmy miss i mistera karnawału
Mat. prywatne Wiktoria Klińska w karnawałowym stroju brała udział w jednej z naszych zabaw. Wybieraliśmy miss i mistera karnawału

Sprawa jest prosta: jeśli macie nakrętki i nie wiecie, co z nimi zrobić, oddajcie je do punktów, które zaangażowały się w zbiórkę.
W Gorzowie to: sklep Kardamon, ul. Łokietka 7, Sklep Spożywczy Ola, ul. Papuszy, Galeria Manhattan, 1001 drobiazgów z Niemiec, ul.Armii Krajowej 17, ZSO 16, ul. Dunikowskiego 5, przedszkole Kolorowe Motyle, ul. Dekerta, przedszkole Chatka Małolatka, ul. Dekerta 93, siłownia Fabryka Formy w Panoramie i kwiaciarnia Oxalis, ul. Brukselska. W Skwierzynie nakrętki można zostawić w Księgarni przy ul. Rynek 2.

W zbiórkę angażuje się też wiele osób: w Gorzowie to Anita Klińska, tel. 697 688 983; Monika Łangowicz Klińska, tel. 668 706 629, ul. Korcza 25/3; Tomasz Bohdziun, tel. 502 048 948; Elżbieta Łangowicz, tel. 662 673 513, ul.Kleeberga 13/9; Bogusia Światłowska-Kujtkowska Wysoka 22 Gmina Lubiszyn i okolice; w Skwierzynie - Sabina Pych, tel. 721 530 420.

W gorzowskiej redakcji też mamy sporo nakrętek, które przynieśli nam Czytelnicy - przekażemy je dla Wiktorii. - Aby spełnić marzenia Wiktorii i uniknąć częstych, bolesnych operacji, samoistnych złamań, potrzeba jest dość kosztowna rehabilitacja i sprzęt - apeluje rodzina.

Aleksandra Szymańska

Czasem trzeba kogoś wkurzyć, czasem udaje się z kogoś wykrzesać coś dobrego - za to lubię moją pracę w Gazecie Lubuskiej.


Piszę, o tych, którzy robią coś niezwykłego. O tych, którzy potrzebują pomocy. O tych, którzy mają coś do powiedzenia. Kultura, sprawy społeczne, zdrowie - to "działki", które są mi najbliższe. W Gorzowie, ale nie tylko.


Wydawca print


To dziś moje główne zajęcie - w wybrane dni tygodnia przygotowuję wydania papierowej Gazety Lubuskiej, które - mam nadzieję - trafiają do Waszych rąk. W te dni liczy się tylko... deadline!


Gdy nie jestem wydawcą, sięgam po... pióro (no dobrze, laptop), wtedy najchętniej piszę:  • o ludziach


Karolina Sojka z Gorzowa po operacji zmniejszenia żołądka schudła prawie 70 kg!


Profesor Eugeniusz Murawski ma 90 lat i operuje. To najstarszy chirurg w Polsce!


Koronawirus w Lubuskiem: Jak właścicielki małych firm radzą sobie w czasie epidemii?  • o zdrowiu, a raczej ochronie zdrowia


Specjaliści ostrzegają: Koronawirus wcale nie jest mniej groźny dla dzieci, a objawy mogą zmylić lekarzy


Jeden dzień z życia poradni onkologicznej w Gorzowie


Szpital w Gorzowie prowadzi kurs dla urody, ale tak naprawdę to terapia dla zbolałej duszy  • bliska jest mi też kultura


Remont Teatru Osterwy w Gorzowie jak powrót do przeszłości. Co już odkryli konserwatorzy?


Niezwykła historia spektaklu „Trzy razy Piaf” Teatru Osterwy w Gorzowie


Artur Barciś: Trzeba wierzyć w marzenia i starać się je realizować


Tygodnik Naszemiasto.pl


Przez ładnych parę lat pracy w redakcji tygodnik Naszemiasto.pl, a i portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.plbyły na czele mojej codziennej listy "rzeczy to zrobienia"


Miałam też zaszczyt i przyjemność  (plus stres, nerwy) przygotowywać strony regionalne Gazety Lubuskiej. Zawsze też jednak było pisanie...


Gdyby nie praca w redakcji, to...


... oto jest pytanie! Dziennikarstwo "wymyśliłam" dla siebie zaraz po studiach - ani trochę dziennikarskich. 


W dzieciństwie biegałam z magnetofonem i przeprowadzałam wywiady, chyba więc zawsze czułam bluesa. 


PS Nadal lubię przeprowadzać wywiady


Monika Jaruzelska: Ojciec ma na grobie napis "Żołnierz"


Monika Łangowicz - Klińska z Gorzowa, mama chorej Wiktorii: Tylko nie mówcie, że jestem silna, bo nie wiecie, co czuję


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.