Bogna Kisiel

Urszula Mańkowska kontra Bartosz Zawieja: Starcie byłych radnych o fotel szefa PO w Poznaniu

W tej kadencji oboje zdali mandaty radnych. Teraz Urszula Mańkowska i Bartosz Zawieja rywalizują o fotel szefa poznańskiej PO W tej kadencji oboje zdali mandaty radnych. Teraz Urszula Mańkowska i Bartosz Zawieja rywalizują o fotel szefa poznańskiej PO
Bogna Kisiel

2 grudnia w poznańskiej Platformie odbędą się wybory. Od dawna było wiadomo, że o szefostwo partii będzie ponownie ubiegać się Bartosz Zawieja. W ostatniej chwili przybyła mu rywalka – Urszula Mańkowska. Oboje w tej kadencji zdali mandaty radnych. Zawieja został wiceprezesem Remondisu, a Mańkowska zastępcą dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń.

– Mam wymaganą liczbę podpisów na liście poparcia, choć zbierałam je zaledwie przez dwa dni, nie ma wśród nich podpisu prezydenta Jaśkowiaka. Długo zwlekałam z tą decyzją, bo liczyłam, że wystartuje Mariusz Wiśniewski. To byłby mój kandydat na szefa poznańskiej PO – mówi Urszula Mańkowska.

I podkreśla: – Chciałabym być kandydatką, która łączy członków Platformy, a nie dzieli.

Bartosz Zawieja twierdzi, że nie jest zaskoczony jej kandydaturą. – Wybory szefa struktur miejskich to święto demokracji – mówi B. Zawieja. – Cieszę się, że będzie konkurencja, ona mobilizuje. Urszulę Mańkowską, jako osobę , oceniam bardzo pozytywnie.

– Bartek Zawieja był aktywnym radnym. Z jego kandydaturą nie wiążę jednak zmian, których oczekuję od PO

– rewanżuje się U. Mańkowska.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.