Uprawiają konopie w mieście

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

Uprawiają konopie w mieście

Edward Mazurkow

Na łące nad rzeką Ner przy ul. Tuszyńskiej funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi (z wydziału do walki z przestępczością narkotykową) natrafili na sporej wielkości poletko konopi indyjskich.

Rosło tam prawie pół tysiąca dorodnych krzaków tych roślin. Szacuje się, że można było z nich otrzymać około 11 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości co najmniej 320 tys. zł! Policjanci prowadzący w tej sprawie dochodzenie mówią, że marihuana, która miała zostać wyprodukowana ze skonfiskowanych konopi, miała być sprzedawana w Łodzi.

Policjanci z komendy miejskiej muszą mieć niezłych informatorów, gdyż dwa dni temu też zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Znajdowała się ona na nieużytkach rolnych w pobliżu ul. Chocianowickiej. Tam, w małych doniczkach poustawianych na cokole ze styropianu, rosło 21 krzaków konopi. W pobliżu tego miejsca konopie rosły także w workach foliowych wypełnionych ziemią oraz w dużych plastikowych donicach. W sumie, jak informuje podkom. Marcin Fiedukowicz z komendy miejskiej, policjanci skonfiskowali 39 krzaków konopi indyjskich.

- Śledczy sfotografowali rośliny i powyrywali je z korzeniami - mówi podkom. Marcin Fiedukowicz.

Kilka dni wcześniej policjanci do walki z przestepczością narkotykową pojawili się na terenie nieużytków rolnych w okolichach skrzyżowania ul. Cedry z ul. Łubinową. W ich ręce wpadło tam 12 krzaków konopi indyjskich. Można było uzyskać z nich prawie 300 g „trawki” o wartości czarnorynkowej co najmniej 7 tys. zł.

8 sierpnia policjanci przeszukali niezagospodarowane tereny rolne w pobliżu skrzyżowania ul. Liściastej z ul. Traktorową. Natrafili na 5 krzaków konopi indyjskich. Następnego dnia, dzięki informacjom, które uzyskali od swoich rozmówców, odwiedzili nieużytki rolne w okolicach ul. Snitariuszek. Skonfiskowali 45 krzaków konopi. Niestety nie udało się usytalić plantatorów.

Od 24 maja do 16 sierpnia br. policjanci do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej zlikwidowali w Łodzi 14 nielegalnych upraw konopi indyjskich. Skonfiskowali 789 krzaków. Można było z nich uzyskać około 17 kg marihuany wartej na czarnym rynku około 550 tys. zł.

Edward Mazurkow

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.