Upadek biura podróży Neckermann Polska: Na czym polega promesa od wakacje.pl?

Czytaj dalej
Fot. Google Maps
Igor Chudziński

Upadek biura podróży Neckermann Polska: Na czym polega promesa od wakacje.pl?

Igor Chudziński

26 września placówki biura podróży Neckermann Polska w Poznaniu były zamknięte, wycieczek Neckermanna nie sprzedawali również pośrednicy. To skutek ogłoszenia upadku biura podróży dzień wcześniej. Neckermann Polska oficjalnie złożył wniosek o ogłoszenie upadłości i podał informację o niewypłacalności.

Początkowo w Polsce Neckermann wstrzymał na dwa dni wyjazdy i sprzedaż wycieczek, jednak 25 września firma ogłosiła upadłość. Opiekę nad turystami za granicą przejął Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, pomoc zaoferowało również Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zobacz też: Biuro podróży Neckermann Polska upadło.

Dzień po ogłoszeniu upadłości przez Neckermann Polska placówki tego biura podróży w Poznaniu były zamknięte. Wycieczek nie sprzedawali również pośrednicy a strona internetowa firmy nie jest aktywna.

Upadek biura podróży Neckermann Polska: co gwarantuje promesa wakacje.pl?

Klienci Neckermann Polska, którzy wykupili wakacje za pośrednictwem serwisu wakacje.pl i skorzystali z darmowej usługi Promesa Pewne Wakacje mają szansę wyboru innej wycieczki bez przeznaczania na to dodatkowych środków pieniężnych, otrzymają również szybciej zwrot pieniędzy za wycieczkę, nie muszą oni czekać na pieniądze z funduszu gwarancyjnego.

Promesa działa w przypadku odwołania zakupionej przez klienta wycieczki z przyczyn leżących wyłączenie po stronie organizatora turystyki: upadłości lub niewypłacalności organizatora, wystąpienia sił wyższych uniemożliwiających wyjazd, anulowania wyjazdu z powodu zbyt małej liczby chętnych niezbędnej do realizacji danej usługi.

Jak podaje serwis wakacje.pl: większość osób, które zdecydowały się na wykup wycieczki z oferty Neckermann Polska, miała zagwarantowane promesy i teraz zgłaszają się po pieniądze lub chcą zamienić ofertę.

Warto dodać, że promesa działa tylko w przypadku, gdy klient nie wyjechał jeszcze na zaplanowane wakacje.

Igor Chudziński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.