Uniwersytet Morski w Gdyni pod obstrzałem Najwyższej Izby Kontroli

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bołt/archiwum
Tomasz Modzelewski

Uniwersytet Morski w Gdyni pod obstrzałem Najwyższej Izby Kontroli

Tomasz Modzelewski

Poważne wątpliwości NIK to efekt skontrolowania tego, co działo się w uczelni w latach 2015 - 2017 i dotyczyło gospodarowania majątkiem. Uczelnia zapowiedziała już złożenie protestu, ponieważ - jak zapewnia - teraz jest inaczej.

Raport z działań urzędników Najwyższej Izby Kontroli prowadzonych m.in. w Uniwersytecie Morskim w Gdyni (dotychczasowej Akademii Morskiej) został opublikowany wczoraj rano. Co takiego się w nim znalazło, że oburzył uczelnię?

- NIK stwierdziła szereg nieprawidłowości, które stwarzały wręcz ryzyko naruszenia interesów uczelni - czytamy w dokumencie. - Dotyczyło to zwłaszcza relacji ze Studium Doskonalenia Kadr AM w Gdyni sp. z o.o.

  • Czego dotycza wątpliwości NIK?
  • Jak sprawę wyjaśnia uczelnia?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Modzelewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.