Marcin Karabasz

Ul. Dąbrowskiego i rondo Kaponiera otwarte

Poczekać jeszcze trzeba na otwarcie poziomu minus 2 Kaponiery. To właśnie tam ulokowane mają być przystanki PST. Fot. Łukasz Gdak Poczekać jeszcze trzeba na otwarcie poziomu minus 2 Kaponiery. To właśnie tam ulokowane mają być przystanki PST.
Marcin Karabasz

- To skandal, że na to otwarcie trzeba było czekać tak długo - mówi Jakub, poznański kurier. W miniony weekend otwarto skrzyżowanie ulic Przybyszewskiego, Dąbrowskiego i Żeromskiego. Prace tam trwały od maja zeszłego roku. W piątek natomiast powiatowy inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę na rondzie Kaponiera i wydał pozytywną decyzję w sprawie jego użytkowania.

W sobotę i w niedzielę w miejscach tych było spokojnie, a ruch odbywał się płynnie. Prawdziwy sprawdzian czeka dopiero co otwarte skrzyżowania w poniedziałek.

Wtedy okaże się, jak sprawują się nowe rozwiązania, m.in. sygnalizacja świetlna, sterowana przez system ITS. System ma przypilnować, by autobusy i tramwaje wjeżdżające na Kaponierę miały pierwszeństwo.

Na zakończenie remontu czeka jeszcze torowisko na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Przybyszewskiego. Według wykonawcy nastąpi to około 15 września.

- W związku z tym nieczynny będzie do tego czasu prawoskręt tramwajowy od strony Ogrodów w ulicę Przybyszewskiego. Z kolei z Przybyszewskiego nie będzie można także skręcić samochodem w lewo, w stronę ul. Dąbrowskiego. Wewnętrzne pasy w ul. Przybyszewskiego będą zajęte przez maszyny budujących torowisko - tłumaczył nam niedawno Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Poczekać jeszcze trzeba na otwarcie poziomu minus 2 Kaponiery. To właśnie tam ulokowane mają być przystanki PST. Tutaj przewidywany termin zakończenia prac to także połowa września.

Marcin Karabasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.