Ukrainiec Stanisław Bereza pobity w Poznaniu na rehabilitacji w Krakowie. Trwa zbiórka na leczenie

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Anastazja Bezduszna

Ukrainiec Stanisław Bereza pobity w Poznaniu na rehabilitacji w Krakowie. Trwa zbiórka na leczenie

Anastazja Bezduszna

Stanisław Bereza z ukraińskich Czerkas został uderzony butelką na Starym Rynku w Poznaniu. W śpiączce przebywał dwa miesiące. Jego rodzice szukają najlepszej rehabilitacji i zbierają na nią pieniądze.

24-letni Ukrainiec przyjechał do Poznania do pracy, by wesprzeć finansowo rodziców. Po tygodniu pracy, 24 listopada ubiegłego roku na Starym Rynku dostał w głowę butelką. Lekarze stwierdzili, że chłopak ma złamaną czaszkę i krwiak śródczaszkowy z efektem masy. Tego samego dnia zapadł w śpiączkę.

- Przeprowadzono dwie operacje, w wyniku których u syna wycięto jedną trzecią czaszki. Sytuację utrudnia jego choroba. Ma rzekomy zespół von Willebranda (red. występują przy nim zaburzenia w krzepnięciu krwi)

- mówi pani Ludmyla, mama Stanisława.

Zobacz więcej: Stanisław, którego zaatakowano butelką na Starym Rynku potrzebuje pomocy. Wybudził się ze śpiączki i walczy o życie

Przez tę chorobę żadna placówka medyczna nie chciała zająć się jego powrotem do zdrowia. Udało się jednak znaleźć miejsce dla Stanisława w Centrum Opieki Leczniczej Atma w Bydgoszczy. Jednak on jest bardziej nastawiony na leczenie osób starszych. W kwietniu chłopaka przeniesiono do innego ośrodka.

- W tej chwili Stanisław i mama znajdują się w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Krakowie

- mówi Yuriy Antosyna, wolontariusz z Poznania, który pomaga rodzinie Berezy. - Opłata za leczenie w tym ośrodku wynosi około 20 tys. zł miesięcznie, podobnie jak w poprzedniej placówce - tłumaczy.

Stanisław zaczął reagować na otoczenie, ale by odzyskać pełną sprawność, musi kontynuować kosztowną rehabilitację. Na nią rodzice zbierają pieniądze. Utworzono zbiórkę na leczenie na portalu siepomaga.pl - można ją wesprzeć na stronie https://www.siepomaga.pl/stanislaw-bereza.

Anastazja Bezduszna

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

katarinasandler

Skoro Polak uderzył go, to niech leczy! Dlaczego kraj nie sponsoruje TYLKO człowiek musi ludzi prosić???? Wasz obywatel zrobił szkodę, to proszę ZA nie go płacić! Dlaczego nie żadnej informacji o ukaraniu? Będzie tak samo jak z tą ku*wą, która wywiozla człowieka do lasu i dostała TYLKO rok więzienia lub z polaczkiem, który wywiozl na przystanek z udarem kobietę i ona zmarła po czasie, a rolnik nadal nie siedzi. Kraj debili!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.