Udało się zebrać całą sumę na leczenie małego Mikołaja. Chłopiec wreszcie będzie miał szanse usłyszeć świat!

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Nicole Młodziejewska

Udało się zebrać całą sumę na leczenie małego Mikołaja. Chłopiec wreszcie będzie miał szanse usłyszeć świat!

Nicole Młodziejewska

Mikołaj Kwiek, to chłopiec, który urodził się z obustronną mikrocją z atrezją, czyli z niewykształconymi małżowinami usznymi i zrośniętymi kanałami słuchowymi. Szansą dla niego jest operacja w Los Angeles, podczas której przy jednym zabiegu można zrobić rekonstrukcję małżowiny usznej i otwarcie kanałów słuchowych. Jednak koszt takiej operacji wynosił ponad 700 tys. złotych. Rodzice Mikołaja jeszcze w marcu 2019 roku utworzyli zbiórkę na ten cel. Teraz, na początku lipca, pasek zbiórki zapalił się na zielono, osiągając tym samym 100 procent założonej kwoty.

- Mamy 100 procent na zbiórce! Zebraliśmy na operację obu uszek. To, co stało się w ostatnich dniach i dzisiaj przeszło najśmielsze oczekiwania. Radości nie ma końca. Z całego serca chcielibyśmy bardzo, bardzo podziękować wszystkim, którzy wspierali naszą zbiórkę

- informuje na Facebooku Andżelika Kwiek, mama Mikołaja.

Przypomnijmy, że Mikołaj Kwiek urodził się z niewykształconymi małżowinami usznymi i zrośniętymi kanałami słuchowymi, co oznacza, że nie słyszy on otaczających go dźwięków.

Przeczytaj historię Mikołaja, o której pisaliśmy w styczniu

- Gdy usłyszeliśmy diagnozę, to wszyscy wpadliśmy w panikę. Ale już wtedy całą rodziną powiedzieliśmy sobie, że choćbyśmy mieli pojechać z Mikołajem na koniec świata, żeby mu pomóc, to tak zrobimy - mówiła jeszcze w styczniu w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Andżelika Kwiek. I dodawała: - Zaczęliśmy bardziej zgłębiać ten temat, byliśmy też u innych specjalistów. W ten sposób trafiliśmy na lekarza ze Stanów Zjednoczonych. Okazało się, że tam przy jednej operacji mogą zrobić rekonstrukcję małżowiny usznej i otwarcie kanałów. Od razu po operacji, po zdjęciu opatrunków Mikołaj będzie słyszał, tak samo jak my. A ucho po rekonstrukcji też wygląda zupełnie, jak zdrowe.

Zabieg zakłada operację obu uszu jednocześnie. Zoperowanie jednego ucha trwa 8 godzin i kosztuje ponad 350 tys złotych. Z tego powodu łączny koszt operacji Mikołaja przekraczał 700 tys. złotych.

W pomoc Mikołajowi i jego rodzinie włączyło się mnóstwo osób. Oprócz wpłat na stronie fundacji Siepomaga.pl organizowane były licytacje, a także liczne wydarzenia charytatywne. Dzięki temu na początku lipca udało się zebrać potrzebną kwotę.

Zobacz również: Marcel od pięciu lat żyje z jednym uchem. Potrzeba prawie 300 tysięcy złotych, by pomóc mu w pełni słyszeć świat

Mimo zakończonej sukcesem zbiórki na leczenie Mikołaja, przed rodziną Kwieków stoi kolejne wyzwanie. W listopadzie 2019 roku na świat przyszła Julia - siostra Mikołaja. Dziewczynka przyszła na świat z... jednym zdrowym uszkiem.

- Nasza przyszłość na najbliższe lata upłynie na lotach do Stanów i z powrotem, do czasu aż odzyskamy wszystkie uszka naszych dzieci

- mówiła pani Andżelika.

Mikrocja i atrezja to wady wrodzone małżowiny usznej lub kanału słuchowego. Dotyczą one około jednego dziecka na 7 tys. do 10 tys. urodzeń. Jak podają źródła, mikrocja częściej zdarza się u chłopców i występuje jako prawostronna (jednostronna). Mikrocja obustronna zdarza się u około 10 proc. przypadków.

O samej zbiórce i historii Mikołaja można przeczytać również na stronie fundacji Siepomaga.pl KLIKAJĄC TUTAJ.

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Nicole Młodziejewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.