Uczniowie integrują się z... US Army

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Mikołaj Woźniak

Uczniowie integrują się z... US Army

Mikołaj Woźniak

15 amerykańskich żołnierzy zjawiło się we wtorek w Technikum nr 19. Spotkali się z uczniami, uporządkowali bieżnię i wzięli udział w szkolnej uroczystości. Jednak wszechobecne hasła o integracji i pokazywaniu młodzieży czegoś nowego, nie zawsze szły w parze w rzeczywistością.

- Chcemy być częścią tej szkoły. Stacjonujemy w Krzesinach, sam jestem w Polsce od tygodnia, ale znam już kilka słów

- mówi Gary, jeden z amerykańskich żołnierzy, którzy wczoraj odwiedzili dębieckie Technikum nr 19 im. Józefa Piłsudskiego. Szkoła niebawem będzie obchodzić 70-lecie istnienia.

Żołnierzy powitano podczas krótkiej uroczystości. Uczniowie przygotowali pokazy artystyczne oraz sportowe. W tych drugich wziął nawet udział jeden z żołnierzy. Elementem powitania była także nauka polskich łamańców językowych.

- Kiedy prowadzimy lekcje, słyszymy samoloty F-16. Uczniowie są tym zaciekawieni, a teraz będą mogli myśleć, że lecą ich znajomi piloci - mówi Beata Lisińska, dyrektor szkoły.

Z kolei Krzysztof Błaszczak, wicekurator poznańskiej oświaty tłumaczy, że pomysł spotkania wyszedł od dowództwa amerykańskiego. On miał tylko wskazać szkołę, a Technikum nr 19 jest otwarte na innowacyjne projekty.

Wzniosłe słowa o integracji nie do końca się sprawdziły w rzeczywistym działaniu. Dlaczego? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.