Uczą się od mistrzyń i... pani od matematyki

Czytaj dalej
Radosław Patroniak

Uczą się od mistrzyń i... pani od matematyki

Radosław Patroniak

W piątek i sobotę na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbędą się regaty eliminacyjne kadry, a także Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego.

Do stolicy Wielkopolski przyjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju, w tym m.in. medalistki igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro, Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) i Beata Mikołajczyk.

Celem zawodów jest sprawdzenie przygotowania oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na ME i MŚ) w kategoriach seniorskich i młodzieżowych.

W tej drugiej kategorii sporo do powiedzenia może mieć 19-letnia zawodniczka Energetyka, Klaudia Cyrulewska. To jedna z tych kajakarek, która w przyszłości ma zastąpić na wielkich imprezach utytułowane, starsze koleżanki.

– Przed pierwszym obozem w Portugalii byłam pełna obaw. Dla mnie to był duży przeskok, bo nigdy wcześniej nie trenowałam z medalistkami olimpijskimi. Na szczęście okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują

– przyznała Cyrulewska.

Maturzystka z ZSMS w Poznaniu po raz pierwszy trafiła tez pod skrzydła selekcjonera żeńskiej kadry, czyli Tomasza Kryka (na co dzień jej klubowym opiekunem jest Piotr Wojciechowski).

Uczą się od mistrzyń i... pani od matematyki

– Nie zdążyłam jeszcze tak dobrze poznać trenera reprezentacji jak bardziej doświadczone zawodniczki, ale zorientował się, że jest to szkoleniowiec, który dba o to, by woda sodowa nie uderzyła nam do głowy. Potrafi też rozmawiać z nami o innych kwestiach niż sportowe

– dodała 19-latka.

Na ostatnim zgrupowaniu we włoskiej Sabaudii młoda kajakarka, podobnie jak trzy inne zawodniczki, przez 7 dni chodziła codziennie na zajęcia z matematyki, prowadzone przez nauczycielkę z ZSMS, Joannę Skoczeń.

– Wiem, że to nietypowe rozwiązanie, ale ja byłam z niego bardzo zadowolona. Jestem już po egzaminie z matematyki i nie mam obaw, że go nie zdam

– podkreśliła Cyrulewska.

Do kajaków namówiła ją 9 lat temu ciocia, która tę dyscyplinę też uprawiała w Energetyku.

– Początkowo to była zabawa, ale z czasem zrobiła się z tego ciężka praca. Mimo to za nic w świecie nie chcę z niej rezygnować – zakończyła poznanianka.

Obok niej młode pokolenie w kadrze reprezentują Joanna Heneczkowska, Małgorzata Puławska (obie Posnania) oraz Julia Lis (AZS AWF Poznań).

Aleksander Doba wyrusza w kolejną podróż
"Obiecałem żonie, że wrócę"

Źródło: TVN24 / x-news

Radosław Patroniak

Tematyką sportową zajmuję się od prawie 30 lat. Najczęściej opisuję wydarzenia piłkarskie, biegowe, siatkarskie, koszykarskie i ze świata sportów walki. Od niepamiętnych czasów piszę też felietony pod hasłem "Sportowe patologie". Bliska jest mi również tematyka związana ze sportem amatorskim i dyscyplinami niszowymi. Nie unikam wreszcie komentowania bieżących problemów i kontrowersji związanych ze sportem w Poznaniu i Wielkopolsce. Chętnie wysłuchuję opinii kibiców o tym, co bulwersujące i wymagające reakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.