Tytan chce walczyć o mistrza

Czytaj dalej
Fot. sportgniezno.pl
Tomasz Sikorski

Tytan chce walczyć o mistrza

Tomasz Sikorski

W Gnieźnie odbył się trzeci turniej eliminacyjny mistrzostw Polski rugby 7. Wygrali go zawodnicy miejscowego Tytana, którzy awansowali także na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

W meczu finałowym gnieźnianie po dogrywce pokonali Posnanię. Akcję na wagę wygranej przeprowadził Łukasz Bakowski. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano natomiast Litwina Vitarasa Blockisa, który na co dzień także broni barw klubu z Gniezna.

- Całej drużynie należą się ogromne gratulacje. Ten turniej był dla nas nie tylko wielkim wyzwaniem sportowym, ale też organizacyjnym, bo przyjechało do nas piętnaście najlepszych drużyn w kraju. W obu przypadkach temu wyzwaniu sprostaliśmy

- ocenił prezes Jaromir Dziel.

Tegoroczne mistrzostwa Polski w rugby olimpijskim odbywają się pod nazwą „Super 7”. Ten cykl składa się z sześciu turniejów eliminacyjnych oraz dodatkowych imprez o Puchar Polski, których celem jest popularyzacja tego sportu w naszym kraju. W zakończonej właśnie rundzie jesiennej odbyły się trzy turnieje mistrzostw kraju, w Unisławiu, Siedlcach oraz Gnieźnie. Rugbyści Tytana z imprezy na imprezę grali coraz lepiej, zajmując w nich odpowiednio siódme, piąte i pierwsze miejsce.

- Turniej w Unisławiu był wypadkiem przy pracy. Poza tym pojechaliśmy tam w okrojonym składzie, zmęczeni po zakończonym dwa tygodnie wcześniej poprzednim sezonie, w którym wywalczyliśmy brązowy medal. W Siedlcach zagraliśmy już bardzo dobrze, a u siebie pokazaliśmy, że tytuł mistrza Polski w rugby 7 dla Tytana nie należy traktować jako marzenie, a jako cel - mówi trener Robert Bosiacki.

Wyniki turnieju:

 1. Tytan Gniezno 25 pkt.
 2. Posnania 23
 3. Budowlani Łódź 22
 4. Lechia Gdańsk 21
 5. Czarni Pruszcz Gdański 20
 6. Ogniwo Sopot 19
 7. AZS Gdańsk 18

Klasyfikacja generalna Super 7:

 1. Tytan 74 pkt.
 2. Czarni 73
 3. Budowlani 70
 4. Posnania 69
 5. Lechia 65
 6. Ogniwo 53
 7. RK Bełchatów 49
 8. Pogoń Siedlce 48
Tomasz Sikorski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.