Twórca Pacha Poznań Dariusz M. znowu ma iść do aresztu. Ale jest na wolności, bo nie znalazła go policja

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Łukasz Cieśla

Twórca Pacha Poznań Dariusz M. znowu ma iść do aresztu. Ale jest na wolności, bo nie znalazła go policja

Łukasz Cieśla

Twórca Pacha Poznań Dariusz M. najpierw został aresztowany, potem wypuszczono go z celi, a teraz znowu ma trafić za kratki za wyłudzenie 21,8 mln złotych. Ale gdy przyszli po niego policjanci, nie było go w domu. - Być może się ukrył - twierdzi związana z nim osoba.

Dariusz M., który tworzył klub muzyczny Pacha Poznań, występował jako podejrzany w kilku sprawach karnych. Niektóre zakończyły się wyrokami. Na przykład we wrześniu poznański Sąd Okręgowy nieprawomocnie skazał go na 3 lata więzienia za działanie na szkodę spółki Star Pipe z Czerwonaka.

WIĘCEJ:


Gdy dwa miesiące temu zapadł tamten wyrok, Dariusz M. siedział w areszcie do kolejnej sprawy. W tym nowym śledztwie jest podejrzany o wyłudzenie 21,8 mln zł z SK Banku w Wołominie. Za zarzucane oszustwo grozi mu do 10 lat więzienia. Współpracować miały z nim inne osoby: niektóre są już po zarzutach.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.