Tradycyjne metody farbowania jajek oraz znaczenie ich kolorów

Czytaj dalej
Fot. Couleur Pixabay.com
Anna Karda

Tradycyjne metody farbowania jajek oraz znaczenie ich kolorów

Anna Karda

Jeśli chcesz mieć powodzenie w miłości, zafarbuj pisanki na czerwono. A ciotce, która ma słabe zdrowie, podaruj jajko niebieskie. Naturalne roślinne barwniki znajdziesz w swoim domu.

Tradycyjnie, jak co roku wiele osób będzie robiło pisanki. Im bardziej kolorowe, tym lepiej i ładniej będą się prezentowały. Jednak nie chodzi tu tylko o wygląd jaj. Każdy kolor pisanki ma inne znaczenie. Warto znać symbolikę koloru jajek wielkanocnych... a może przyniesie nam to miłość, dostatek i szczęście?
[polecane]19986613;1;Dowiedz się więcej:[/polecane]

Choć najłatwiej jest kupić gotowe farbki w proszku, spróbuj pisanki zafarbować tradycyjnymi metodami. Niektóre są już zapomniane, ale są i takie, które do dziś odtwarzamy pamiętając, jak robiła to nasza babcia i mama.

Dzięki barwionym wielkanocnym pisankom, na naszym stole będzie radośnie i kolorowo. Pisanki służą także do obdarowywania – każdy kolor ma inne znaczenie. Sprawdź, w jaki sposób naturalnie zafarbujesz jajka oraz poznaj symbolikę ich koloru.

W zależności od czasu farbowania, kolor wyjdzie mniej lub bardziej nasycony. W czasie gotowania obracaj jajka, by kolor równo chwycił. Jeśli o tym zapomnisz, w miejscach, w których stykały się z dnem garnka lub z innymi jajkami będą miały jaśniejsze plamy. Po zafarbowaniu trzeba jajko wyjąć z wody, delikatnie wytrzeć otulając je papierowym ręcznikiem i posmarować kroplą oliwy, by nadać skorupce połysku.

Co oznaczają barwy pisanek wielkanocnych? Czym zabarwić jajka w domu?

Anna Karda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.