Bogna Kisiel

To nasz dom - mówią uczniowie poznańskiego technikum. Budują go pierwszy raz w życiu samodzielnie

Uczniowie z poznańskiego Technikum Budowlanego przy ulicy Rybaki 17 od września ubiegłego roku budują samodzielnie swój pierwszy w życiu dom. Pracują Fot. Adrian Wykrota Uczniowie z poznańskiego Technikum Budowlanego przy ulicy Rybaki 17 od września ubiegłego roku budują samodzielnie swój pierwszy w życiu dom. Pracują pod okiem fachowców z firmy RBW
Bogna Kisiel

Od września ubiegłego roku uczniowie Technikum Budowlanego przy ulicy Rybaki 17 w Poznaniu budują swój pierwszy w życiu dom. Firma deweloperska RBW dała młodym ludziom grunt w Tulcach, materiały budowlane i czas na realizację inwestycji. Obecnie w realizacji projektu pomagają im koledzy z Finlandii.

Rok temu Zespół Szkół Budownictwa nr 1 przy ul. Rybaki 17, w skład którego wchodzi Technikum Budowlane i XXI LO, podpisał umowę o współpracy z Federacją Edukacyjną „JEDU” w Finlandii.

- Nasi uczniowie byli tam na miesięcznych praktykach – mówi dr Krzysztof Kubiak, dyrektor ZSB nr 1. - Pozyskali cenną wiedzę, wrócili zachwyceni.

 • Dyrektor znalazł dewelopera, deweloper dał grunt - czyli jak zaczęła sie budowa
 • Deweloper zaskoczony pracą uczniów "zadziwiają mnie dziewczyny, które interesują się tym zawodem"
 • Fin ma na to cały dzień, Polak - zrobi w 3 godziny

O pracy młodych budowlańców z Poznania czytaj więcej w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.