Bogna Kisiel

To nasz dom - mówią uczniowie poznańskiego technikum. Budują go pierwszy raz w życiu samodzielnie

Uczniowie z poznańskiego Technikum Budowlanego przy ulicy Rybaki 17 od września ubiegłego roku budują samodzielnie swój pierwszy w życiu dom. Pracują Fot. Adrian Wykrota Uczniowie z poznańskiego Technikum Budowlanego przy ulicy Rybaki 17 od września ubiegłego roku budują samodzielnie swój pierwszy w życiu dom. Pracują pod okiem fachowców z firmy RBW
Bogna Kisiel

Od września ubiegłego roku uczniowie Technikum Budowlanego przy ulicy Rybaki 17 w Poznaniu budują swój pierwszy w życiu dom. Firma deweloperska RBW dała młodym ludziom grunt w Tulcach, materiały budowlane i czas na realizację inwestycji. Obecnie w realizacji projektu pomagają im koledzy z Finlandii.

Rok temu Zespół Szkół Budownictwa nr 1 przy ul. Rybaki 17, w skład którego wchodzi Technikum Budowlane i XXI LO, podpisał umowę o współpracy z Federacją Edukacyjną „JEDU” w Finlandii.

- Nasi uczniowie byli tam na miesięcznych praktykach – mówi dr Krzysztof Kubiak, dyrektor ZSB nr 1. - Pozyskali cenną wiedzę, wrócili zachwyceni.

 • Dyrektor znalazł dewelopera, deweloper dał grunt - czyli jak zaczęła sie budowa
 • Deweloper zaskoczony pracą uczniów "zadziwiają mnie dziewczyny, które interesują się tym zawodem"
 • Fin ma na to cały dzień, Polak - zrobi w 3 godziny

O pracy młodych budowlańców z Poznania czytaj więcej w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.