TKM Włocławek lepszy od Trefla

Czytaj dalej
Grzegorz [email protected]

Pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej wygrał drugoligowy zespół włocławskiego TKM. W piątek ważny mecz juniorów starszych.

Sukces cenny bo odniesiony w wyjazdowym pojedynku z rezerwami sopockiego Trefla.

Włocławianie nie jechali do Sopotu w roli faworyta, a obawy o wynik zdawał się potwierdzać przebieg pierwszej kwarty. Po niespełna trzech minutach włocławianie prowadzili 5:2, jednak kolejnych pięć przegrali 0:14, a dziesięciopunktowe prowadzenie gospodarzy na koniec kwarty nie nastrajało optymistycznie.

Kolejne odsłony podopieczni trenera Grzegorza Kożana zagrali zdecydowanie lepiej. Już w połowie drugiej kwarty doprowadzili do remisu 23:23, później wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Gospodarze kilkakrotnie zmniejszyli je do punktu jednak w decydujących momentach więcej opanowania wykazali włocławianie. Zanotowali dwukrotnie mniej strat niż rywale, byli też zdecydowanie lepsi w liczbie przechwytów (14:5). To wystarczyło do zwycięstwa mimo prezentowanej nieskuteczności .

Domino - Obra 64:61, Basket - Politechnika 70:72, Asseco II - Kotwica 71:82, Itago - Decka 90:66, AZS UMK - SMS przełożony na inny termin.

Trefl II Sopot - TKM Włocławek 58:64

Kwarty: 19:9, 11:22, 15:18, 13:15
TKM: Hanke 14 (2), Marchlewski 10, Krawiec 10 (1), Sołtysiak 10, Warszawski 7 (1) - Ręgocki 7 (1), J, Nowakowski 4, Drozdowski 2, Kłódkowski, Choj-nacki, Matusiak.

TKM - MCHKK Chełmno 91:56

Kwarty: 20:9, 23:16, 30:14, 18:17
TKM: Piątek 16, Afeltowicz 13, Woroniecki 12, Bierski 11, Pytel 11, Chosa 8, Balcerkowski 7, Bieliński 6, Griszczuk 4, Nikleniewicz 3.