Taśma idzie w górę. Jeszcze w marcu sporo się będzie działo na żużlowych torach

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Tomasz Sikorski

Taśma idzie w górę. Jeszcze w marcu sporo się będzie działo na żużlowych torach

Tomasz Sikorski

Startuje sezon żużlowy. Do inauguracji rozgrywek ligowych pozostał wprawdzie miesiąc, ale jeszcze w marcu kibiców czekają spore emocje.

Inauguracyjną kolejkę I oraz II ligi zaplanowano na 9 kwietnia. Tydzień później wystartuje PGE Ekstraliga. Do tego czasu kibice nie będą się jednak nudzić, bo na przełomie marca i kwietnia zaplanowano kilka bardzo ciekawych imprez.

Tą pierwszą będzie Speedway Best Pair Cup w Toruniu.

- Jest przynajmniej kilka powodów, dla których 25 marca warto pojawić się na MotoArenie.

Tym najważniejszym jest obsada zawodów. Na torze pojawią się m.in. Bartosz Zmarzlik, Jason Doyle, Vaclav Milik, Chris Holder czy Greg Hancock. Ci żużlowcy gwarantują wspaniałe show - zapewniają przedstawiciele firmy One Sport.

Kilka dni później, 30 marca, odbędą się eliminacje Złotego Kasku. Organizatorami trzech turniejów kwalifikacyjnych będą kluby z Gniezna, Rawicza i Krosna. Od pewnego czasu Złoty Kask jest równocześnie krajową eliminacją do Grand Prix, więc zawodnicy mają o co walczyć. Ciekawie zapowiadają się także turnieje towarzyskie, które zaplanowano na 1 kwietnia. Tego dnia na torze w Gnieźnie odbędzie się druga edycja imprezy „Back in Town”, będąca jednocześnie kontynuacją turniejów o Koronę Bolesława Chrobrego.

- W zawodach, które rozgrywane będą według formuły obowiązującej w Grand Prix, wystartują zarówno reprezentanci naszego klubu, jak i zawodnicy z ekstraligi. Na razie mogę zdradzić, że na liście startowej pojawią się m.in. Patryk Dudek oraz Krzysztof Buczkowski - mówi Rafeel Wojciechowski, menedżer Startu. Tego samego dnia w Ostrowie odbędzie się pożegnalny turniej Petera Karlssona „PK The Final Word”. - Planujemy mecz Ostrovia kontra Przyjaciele. O tym, kto wystąpi w obu drużynach, zadecyduje sam Karlsson - poinformował klub.

Już jednak wiadomo, że w zespole gospodarzy gościnnie wystartuje Tai Woffinden. Brytyjczyk wystąpi także w innym benefisie Karlssona, który kilka dni wcześniej odbędzie się w Wolverhampton. Tam swój udział w zawodach potwierdzili m.in. Adam Skórnicki, Sam Master i Niels Kristian Iversen. Na torze mają się także pojawić Ronnie Correy, Sam Ermolenko i Mikael Max, którzy już jakiś czas temu odłożyli motocykle w kąt.

1 kwietnia swój pożegnalny turniej będzie miał także Magnus Zetterstroem. Zawody „Zorros Final Show” rozegrane zostaną w Gdańsku, gdzie Szwed spędził kilka sezonów. Dzień później, w Zielonej Górze reprezentacja Polski zmierzy się w zaległym meczu z Resztą Świata. Trener Marek Cieślak nie czekał długo z wysłaniem powołań na to spotkanie. Tym razem szansę startu w narodowych barwach otrzymają: Patryk Dudek, Grzegorz Zengota, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Piotr Protasiewicz oraz Piotr Pawlicki.

Ci, którzy nie załapali się do reprezentacji, będą mogli wystartować tego samego dnia w bydgoskim Kryterium Asów. Żużlowych emocji nie zabraknie również w kolejny weekend. Dla kibiców czarnego sportu rozpocznie się on już w piątek, 7 kwietnia, kiedy to w Lesznie zawodnicy powalczą w 67. Memoriale Alfreda Smoczyka. Obsady tego turnieju jeszcze nie zdradzono, ale można przypuszczać, że na liście startowej pojawią niemal wszyscy reprezentanci miejscowej Fogo Unii.

Dzień po Memoriale rozdane zostaną pierwsze medale. Na 8 kwietnia zaplanowano bowiem zaległy, ubiegłoroczny finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Drużyny mają w nim wystąpić w ubiegłorocznych składach. Warto dodać, że to będzie ostatni finał par w takiej formule, bo od tego roku mają w tych zawodach startować także obcokrajowcy występujący w naszych klubach. Zagranicznych żużlowców nie zabraknie także 9 kwietnia w Gorzowie, gdzie odbędzie się Memoriał Jancarza.

Tomasz Sikorski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.