Taksówkarzom w Poznaniu rośnie konkurencja. Nieuczciwa?

Czytaj dalej
Fot. Poznańskie Stowarzyszenie Taksówkarzy
Błażej Dąbkowski

Taksówkarzom w Poznaniu rośnie konkurencja. Nieuczciwa?

Błażej Dąbkowski

Poznańskim taksówkarzom po Uberze wyrosła kolejna konkurencja - jak twierdzą - nieuczciwa. W piątek wraz z policją oraz wojewódzkim inspektoratem transportu drogowego po raz pierwszy skontrolowano kierowców Opti Taxi.

Taksówkarze z niecierpliwością czekają na wejście pod obrady Sejmu projektu ustawy o transporcie, która zobliguje kierowców jeżdżących dla aplikacji przewozowych (w tym Ubera) do posiadania takich samych licencji jak oni. W tym czasie w stolicy Wielkopolski zaczęła jednak działać kolejna firma - Opti Taxi, którą taksówkarze oraz korporacje uznają za nieuczciwą konkurencję.

– Sama nazwa firmy wskazuje, że mamy do czynienia z taksówkami, ale tak nie jest

– mówi Artur Schneider ze Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy. – Opti Taxi, która korzysta z aplikacji działa na naszym terenie od około dwóch miesięcy, ale w tym czasie nie zauważyliśmy jej floty na postojach – dodaje.

Podobnie jak w przypadku Ubera poznańscy taksówkarze postanowili sprawdzić, czy nowy podmiot ma stosowne zezwolenia na przewóz pasażerów. W piątek po raz pierwszy odbyła się kontrola kierowców Opti Taxi, którą kierował wojewódzki inspektorat transportu drogowego w Poznaniu, a wspomagały ją policja oraz urzędnicy z wydziału działalności gospodarczej i rolnictwa urzędu miasta. Taksówkarze wcielili się w rolę klientów.

Jak wypadła kontrola? Dlaczego kierowców OptiTaxi nie można zmusić prawnie do jazdy na takich samych zasadch jak korporacje taksówkarskie? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.