Takie mogą być kary za niepłacenie abonamentu RTV 2021. Co z kontrolami dłużników?

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Mateusz Mazur

Takie mogą być kary za niepłacenie abonamentu RTV 2021. Co z kontrolami dłużników?

Mateusz Mazur

Abonament RTV 2021. Stawki za oglądanie telewizji i słuchanie radia poszły w górę. A wraz z nimi kary za niepłacenie abonamentu RTV. Można zapłacić ogromną kwotę. Czy nadal trwają kontrole i ktoś może zapukać do drzwi mieszkania dłużnika?

W 2021 roku zwiększyły się stawki za abonament RTV. Już od stycznia za odbiorniki radiowo-telewizyjne płacimy więcej. Jakie są nowe stawki?

[polecane]20646377[/polecane]

Poczta Polska podaje, że od 2021 roku za abonament RTV musimy zapłacić:

Poczta Polska informuje również, że nadal można skorzystać ze zniżek, jeśli zapłacimy za abonament RTV za okres dłuższy niż jeden miesiąc.

[polecane]19740141[/polecane]

Kary za niepłacenie abonamentu RTV. Ile wynosi kara?

Tymczasem wiele osób nadal nie opłaca abonamentu RTV. W ubiegłym roku głośno było o kontrolach pracowników Poczty Polskiej, którzy nakładali kary na dłużników. A te są bardzo wysokie. Wraz ze wzrostem stawek za abonament, wzrosły również kary za niepłacenie. W tym roku jest to 735 złotych!

Czy kontrole nadal są przeprowadzane? Niekoniecznie. Serwis biznesinfo.pl informował, że na jaw zaczęły wychodzić fakty, iż ofiarami kontroli często byli seniorzy z głodowymi comiesięcznymi świadczeniami, którym przez niezapłacony abonament RTV komornik zostawiał kilkadziesiąt złotych na życie.

W czerwcu 2020 roku Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, któremu podlega Poczta Polska zdecydował o zawieszeniu kontroli dłużników na czas pandemii koronawirusa.

[polecane]21227151,21281445[/polecane]

"Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Donalda Tuska. To kolejna kwestia do gruntownego przemodelowania po naszych poprzednikach. Obecnie - biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności - poprosiłem o wstrzymanie działań w tym zakresie" - napisał wówczas na Twitterze Jacek Sasin.

Pamiętajmy jednak, że kto nie płaci od dawna abonamentu RTV, może się spodziewać wezwania do zapłaty. Wysyła je Poczta Polska. Jak można w nich przeczytać, na uregulowanie całej zaległości, adresat ma 7 dni.

Co ważne, wezwanie do zapłaty zaległości dostaną tylko te osoby, które nie wyrejestrowały odbiorników radiowych i telewizyjnych, a przestały za nie płacić. Natomiast wezwanie nie przyjdzie zazwyczaj do tych, którzy w ogóle nie zarejestrowali odbiorników.

Mateusz Mazur

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.