Tak zapamiętamy w Wielkopolsce i Poznaniu 2017 rok

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak
Norbert Kowalski

Tak zapamiętamy w Wielkopolsce i Poznaniu 2017 rok

Norbert Kowalski

Mijający rok obfitował w wiele wydarzeń w Wielkopolsce, które zostaną na dłużej w naszej pamięci. Nie brakowało głośnych procesów sądowych, kontrowersji w Zoo, politycznych sporów, dramatycznych porażek, wielkich remontów, manifestacji oraz zniszczeń spowodowanych przez pogodę.

Styczeń - Rusza najgłośniejszy proces w historii Poznania

Tak zapamiętamy w Wielkopolsce i Poznaniu 2017 rok
Waldemar Wylelgalski

Rok 2017 zaczął się od najgłośniejszego procesu w historii Wielkopolski. 3 stycznia ruszył proces Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman z tzw. zamiarem ewentualnym. Zainteresowanie rozprawą było tak wielkie, że poznański Sąd Okręgowy musiał wprowadzić specjalne wejściówki dla publiczności, które... rozeszły się w kilkadziesiąt minut. W dniu rozprawy w sądzie podjęto szczególne środki ostrożności. Każda osoba była przeszukiwana wykrywaczem metali przez policję, która stała przed wejściem na salę rozpraw. Specjalne karty wejściowe musieli także posiadać dziennikarze, których tego dnia zgromadziło się w sądzie kilkudziesięciu. Pierwsza rozprawa trwała ponad sześć i pół godziny. W tym roku odbyło się 11 rozpraw.

Styczeń przyniósł także rozstrzygnięcie największego przetargu w historii poznańskiego MPK. Wtedy to okazało się, że 50 nowych tramwajów dostarczy poznańska firma Modertrans. Budowa wszystkich pojazdów pochłonie prawie 400 mln zł. Tramwaje mają się pojawić na ulicach Poznania najpóźniej w drugiej połowie 2019 roku. Będzie to 30 pojazdów jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych. Niedługo po rozstrzygnięciu przetargu poznańskie MPK hucznie świętowało także 20. urodziny trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

Jeszcze w styczniu prokuratura postawiła także zarzuty zaniedbania dwóm policjantom w głośnej sprawie morderstwa w Żernikach, które miało miejsce na początku 2016 roku. Przypomnijmy, że Monika G. została zamordowana przez jej byłego partnera, chociaż wcześniej zgłaszała obawy o swoje życie na policji.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.