"Tak nie da się konkurować". Taksówkarze znowu protestowali

Czytaj dalej
Fot. Miłosz Pietraszak
Sławomir Bobbe

"Tak nie da się konkurować". Taksówkarze znowu protestowali

Sławomir Bobbe

Taksówkarzom nie podobają się zmiany przepisów zaproponowane przez rząd. W czwartek dali temu wyraz w spontanicznym proteście na ulicach.

- Czwartkowy protest był spontaniczny, spotkaliśmy się, przejechaliśmy przez ul. Jana Pawła II w kierunku obwodnicy i wróciliśmy do miasta. Utrudnienia w ruchu wynikały raczej z wypadków, w tym na rondzie Fordońskim, a nie naszej akcji - mówi pan Jarosław, bydgoski taksówkarz, jeden z liderów protestu.

Taksówkarzy w całej Polsce zirytowało to, że dwie połączone komisje sejmowe (infrastruktury i cyfryzacji) bez zmian przyjęły w środę rządowy projekt nowelizacji ustawy o transporcie. Wiedząc, w jaki sposób przyjmowane są w Sejmie ustawy taksówkarze nie mają wątpliwości, że przepisy w takim kształcie wejdą w życie.

Słowa ministra Andrzeja Adamczyka w Sejmie, który twierdzi, że proponowane zmiany zostały zaakceptowane przez środowisko taksówkarskie nie są zgodne z prawdą.

W czwartek bydgoscy taksówkarze w spontanicznym Proteście przejechali ul. Jana Pawła II, wyjechali na obwodnicę i wrócili do miasta.
Miłosz Pietraszak W czwartek bydgoscy taksówkarze w spontanicznym Proteście przejechali ul. Jana Pawła II, wyjechali na obwodnicę i wrócili do miasta.

Nowe regulacje, które zdaniem rządu uderzają w Ubera czy Bolta, mają wejść w życie od stycznia przyszłego roku. Zakładają, że

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.