Szukają pomysłu na ośrodek w Kiekrzu

Czytaj dalej
Błażej Dąbkowski

Szukają pomysłu na ośrodek w Kiekrzu

Błażej Dąbkowski

Nie wiadomo, co powstanie w byłym ośrodku policyjnym.

Jeszcze w latach 2007-2008 na odnowienie budynków policyjnego ośrodka szkoleniowego w Kiekrzu wydano trzy miliony złotych. Zbudowano nowoczesną salę gimnastyczną, odremontowano nie tylko budynki szkoleniowe, ale również stołówkę i akademiki. Od tego czasu ośrodek zaczął podupadać, coraz rzadziej odbywały się tam kursy dla funkcjonariuszy. W ubiegłym tygodniu nieruchomość znajdującą się nad Jeziorem Kierskim wartą 29,5 miliona złotych miastu przekazał wojewoda Zbigniew Hoffman. Jego zgoda jest jednak obwarowana pewnymi warunkami - obiekt ma być ogólnodostępny dla mieszkańców i spełniać funkcje turystyczne, rekreacyjne oraz sportowe. Od piątku ośrodkiem przy ulicy Chojnickiej 35 zajmują się Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

- O pełnym przekazaniu na razie nie możemy jeszcze mówić. Na razie podpisana została umowa użyczenia nieruchomości

- precyzuje Błażej Daracz, rzecznik POSiR. Miejska jednostka dokonała już wstępnych oględzin obiektów wchodzących w skład ośrodka, niestety - wiele z nich znajduje się w złym lub bardzo złym stanie. - Obiekty hotelowe, czyli domki ciechanowski oraz stajnia już wcześniej zostały wyłączone z użytkowania. Być może będą musiały zostać zburzone, wszystko jednak wyjaśni przegląd, który zlecimy po formalnym przekazaniu nieruchomości. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia na Golęcinie, gdzie okazało się, że tylko dwa domki nadają się do użytkowania.

Przypomnijmy, że na początku ubiegłego roku mówiło się, że w jednym z budynków, tzw. akademiku, miały powstać mieszkania dla samotnych matek, a także kilka lokali treningowych. Z tego planu wycofano się jednak, pomysły na zagospodarowanie nieruchomości wypracuje teraz specjalnie powołany przez prezydenta Tomasza Lewandowskiego zespół, odbędą się także konsultacje społeczne. - Zespół będzie pracował pod moim przewodnictwem, zaprosiłem do niego radnych miejskich, osiedlowych, społeczników. Wspólnie wypracujemy satysfakcjonujące mieszkańców rozwiązania - tłumaczy Tomasz Lewandowski.

Ile będzie kosztowało zagospodarowanie terenu? Na razie wiadomo, że... dużo. - Bez wykonania przeglądów trudno dziś to oszacować - podkreśla Daracz.

Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.