Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Szkolna grypa: „Schorowani” nauczyciele nie dają rady zjawiać się na egzaminach

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Nicole Młodziejewska

Szkolna grypa: „Schorowani” nauczyciele nie dają rady zjawiać się na egzaminach

Nicole Młodziejewska

Pracownicy oświaty nie przestają walczyć o swoje. Wraz z początkiem nowego roku przyszła kolejna fala zwolnień L4. Tym razem nauczycieli nie tylko brakuje na lekcjach, ale także na egzaminach. Zwolnienia brane są też na dłuższe terminy niż dotychczas. W szkołach panuje chaos i strach przed nadchodzącymi w kwietniu i maju egzaminami.

Czwartek. Godzina 9. W hali sportowej w poznańskiej „Marynce” siedzą zestresowani uczniowie. Za chwilę mają przystąpić do próbnej matury z języka polskiego. Po otrzymaniu informacji dotyczących przebiegu egzaminu i sprawdzeniu dokumentów dowiadują się, że... to wszystko na dziś, a sam egzamin nie zostanie przeprowadzony z powodu protestu nauczycieli. Kilka godzin później zaplanowana była matura z biologii, która również została odwołana.

Liceum Ogólnokształcącego Św. Marii Magdaleny tego samego dnia poinformowało o zaistniałej sytuacji na swojej stronie internetowej:

Zgodnie z uchwałą Rady Pedagogicznej naszego Liceum pragniemy dziś oraz w następnych dniach kontynuować nasz protest przeciwko fatalnej sytuacji ekonomicznej oświaty polskiej. Odstępujemy dlatego od przeprowadzenia próbnych egzaminów maturalnych w dniu dzisiejszym oraz w kolejnych dniach

Sprawdź również: Poznań: Protest nauczycieli trwa. W Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny nie odbyła się próbna matura

To nie jedyna akcja protestacyjna ze strony pracowników oświaty, która miała miejsce już w nowym roku. Matura próbna nie odbyła się również w poznańskim „Marcinku” i Zespole Szkół Ogólnokształcących w Śremie, gdzie, jak podaje Radio Poznań, do egzaminu nie przystąpiło 151 maturzystów.

Jakie inne szkoły w Wielkopolsce mają problemy kadrowe z powodu nagłego wzrostu zwolnień lekarskich nauczycieli? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Nicole Młodziejewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.