Sześć nowych posterunków policji otwarto w Wielkopolsce

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński

Sześć nowych posterunków policji otwarto w Wielkopolsce

Andrzej Kurzyński

W Godzieszach Wielkich pod Kaliszem premier Beata Szydło wręczyła symboliczne klucze do sześciu nowych posterunków policji w Wielkopolsce.

Policjanci rozpoczęli już pracę w nowo otwartych posterunkach policji w Godzieszach Wielkich, Blizanowie, Liskowie, Lubaszu, Drawsku i Nowym Mieście nad Wartą. Ich symboliczne otwarcie odbyło się w środę w Godzieszach Wielkich pod Kaliszem. Klucze funkcjonariuszom wręczyła premier Beata Szydło w towarzystwie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego Policji, nadinspektora Jarosława Szymczyka.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości przywraca obywatelom państwo. Chcemy żeby każdy mógł czuć się bezpiecznie i miał świadomość, że ważne sprawy może załatwić u siebie w gminie, że ma możliwość dojechania do większego miasta, do pracy do szkoły, a u siebie ma się czuć bezpiecznie

- mówiła szefowa rządu.

Premier przypomniała, że poprzedni rząd koalicji PO-PSL zlikwidował w całej Polsce ponad 400 posterunków policji. Teraz mają one być sukcesywnie przywracane. Docelowo ma być ich 150.

- Są to jednostki, które z pewnością ułatwią mieszkańcom kontakt z policją. Mieszkańcy nie będą musieli udawać się do komisariatu, czy komendy w Kaliszu. Będą mieć bliżej policjantów, u siebie. Nie otrzymaliśmy dodatkowych etatów. Są to policjanci „wygospodarowani” w ramach własnych sił i środków - zapewnił insp. Dariusz Bieniek, komendant miejski policji w Kaliszu.

Posterunek w Godzieszach Wielkich powstał w nowym miejscu, w budynku przy Zespole Szkół Nr 1.

- Posterunek w Godzieszach Wielkich jest częścią większego projektu. Obok niego powstanie pracownia bezpieczeństwa dla potrzeb uczniów pobliskiego przedszkola i szkoły. Połączy je miasteczko ruchu drogowego, które będzie poligonem doświadczalnym dla działań policyjnych. Codziennie mnóstwo osób ginie na drodze. Musimy zrobić wspólnie coś takiego, co będzie ograniczało te drastyczne wydarzenia i jest to nasz drobny godzieski wkład w te działania - tłumaczył z kolei Józef Podłużny, wójt gminy.

Z Godziesz Wielkich premier Beata Szydło i minister Mariusz Błaszczak przyjechali do Ostrowa Wielkopolskiego. W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Batorego spotkali się z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej i straży granicznej. Wręczyli wyróżnienia piętnastu pracownikom służb mundurowych z południowej Wielkopolski.

- Dziękuję za ofiarną służbę, poświęcenie i zaangażowanie

- powiedziała do podczas uroczystej odprawy premier Beata Szydło.

Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział, że w projekcie budżetu na rok 2017 są konkretne pieniądze, które pozwolą na wyposażenie służb mundurowych w nowoczesny sprzęt i na godne dla nich wynagrodzenie. Na koniec, już bez premier Szydło, zawitał do Krotoszyna, gdzie w I LO im. Hugo Kołłątaja odznaczył kolejnych strażaków i druhów z Kobylina i młodzieżową drużynę z Rozdrażewa.

Andrzej Kurzyński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.