Szczepienia nauczycieli w Katowicach już się zaczęły

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Monika Chruścińska-Dragan

Szczepienia nauczycieli w Katowicach już się zaczęły

Monika Chruścińska-Dragan

Pierwsi nauczyciele w Katowicach już zostali zaszczepieni przeciw COVID-19. Tylko 12 lutego w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym preparat przyjęło w sumie 20 pedagogów. Do końca weekendu - ponad stu. Nie wszystkie jednak punkty uruchomiły już szczepienia nauczycieli. Niektóre zrobią to dopiero w tym tygodniu.

W piątek, 12 lutego, po godz. 17, w tymczasowym szpitalu covidowym w Katowicach rozpoczęły się szczepienia pierwszych nauczycieli.

- Pedagodzy umawiani są tu w godzinach popołudniowych, aby szczepienia nie kolidowały z zajęciami w szkołach. Tylko dzisiaj zaszczepionych zostanie tu łącznie dwudziestu pracowników placówek oświatowych - mówiła w piątek Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego.

Do końca weekendu tylko w Międzynarodowym Centrum Kongresowym preparat otrzymać miało ponad stu nauczycieli. Do tego doliczyć trzeba jeszcze opiekunki ze żłobków, którym również przysługuje szczepienie w tej grupie.

W całym województwie śląskim na szczepienia w pierwszym terminie zapisało się łącznie 31 tysięcy 320 nauczycieli. Nie wszystkie punkty rozpoczną akcję 12 lutego. W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pierwsi nauczyciele przyjmą preparat 17 lutego. Wtedy też dotrzeć do szpitala mają pierwsze dawki szczepionki firmy AstraZeneca.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Chruścińska-Dragan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.