Tomasz Kapica

Szczepienia nauczycieli formalnie rozpoczęte. Kiedy ruszą na Opolszczyźnie?

Pierwsze szczepienia przeciw Covid 19 pracowników oświaty szpital miejski w Sosnowcu. Fot. Lucyna Nenow / Polska Press Pierwsze szczepienia przeciw Covid 19 pracowników oświaty
szpital miejski w Sosnowcu.
Tomasz Kapica

Formalnie akcja podawania szczepionek ruszyła w piątek 12 lutego, ale w praktyce preparaty będą podane pedagogom dopiero za kilka dni. Jest też protest ZNP w sprawie pominięcia niektórych pracowników szkół.

Jako pierwsi przeciwko COVID-19 mają być szczepieni ci nauczyciele, którzy obecnie pracują stacjonarnie z dziećmi i młodzieżą. W praktyce to nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz klas I-III szkół podstawowych, osoby zatrudnione na stanowisku pomocy nauczyciela, nauczyciele szkół i placówek specjalnych, instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz pedagogiczna kadra kierownicza tych szkół i placówek.

Szczepienia miały ruszyć w piątek 12 lutego i być przeprowadzane w szpitalach węzłowych oraz wyznaczonych przez NFZ punktach szczepień. Jak dowiedział się portal nto.pl szczepienia na Opolszczyźnie w większości przypadków rozpoczną się jednak dopiero za kilka dni.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.