Szczecińskie przedszkolaki dla ukraińskich koleżanek i kolegów [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Anna Brüske-Szypowska

Szczecińskie przedszkolaki dla ukraińskich koleżanek i kolegów [ZDJĘCIA]

Anna Brüske-Szypowska

Empatii i wrażliwości na krzywdę innych uczymy się od najmłodszych lat. Pięknym tego przykładem okazały się dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 Pentliczek, które włączyły się w pomoc dla swoich małych braci i sióstr z Ukrainy.

"Drodzy Rodzice, tydzień temu rozwoziliśmy karmę do podopiecznych Szczecińskiego TOZ-u a dzisiaj przychodzimy do Was z kolejną prośbą. Obserwując to, co dzieje się u naszych sąsiadów, nie możemy pozostać obojętni. Już niejeden raz pokazaliśmy, że razem potrafimy wiele. Prosimy o włączenie się w zbiórkę artykułów dla dzieci. Dodatkowo od środy ruszamy ze sprzedażą balonów. Niech to będzie nasza cegiełka wsparcia ofiar wojny na Ukrainie. Za każdą nawet najmniejszą pomoc, DZIĘKUJEMY" - napisała na facebooku dyrekcja przedszkola.

W ramach akcji "Razem dla Ukrainy" od poniedziałku w Pentliczku zbierano artykuły dla najmłodszych m.in.: pieluszki, mokre chusteczki, kosmetyki, butelki, smoczki. W środę wystartowała akcja z balonami, które można kupić od przedszkolaków, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie do szczecińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce.

[polecany]22560409[/polecany]
[polecany]22566807[/polecany]

Anna Brüske-Szypowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.