Stwórz samodzielnie oryginalne ozdoby

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Joanna Maciejewska

Stwórz samodzielnie oryginalne ozdoby

Joanna Maciejewska

Chcesz mieć oryginalnie odznobioną choinkę i spędzić czas z rodziną na warsztatach? - Wybierz się do Muzeum Etnograficznego,

Tradycja dekorowania świątecznego drzewka pojawiła się w Polsce w XIX wieku. Choinkę ozdabiono w Wigilię zabawkami, które całymi rodzinami przygotowano podczas długich zimowych wieczorów przypadających na okres Adwentu.

Muzeum Etnograficzne wpisując się w tę dawną tradycję, już po raz piąty przygotowało rodzinne warsztaty „Ubierz choinkę, obdaruj rodzinkę”.

- W poprzednim roku mieliśmy bardzo dużą frekwencję - wspomina Joanna Sójka-Tomczyk, współprowadząca warsztaty. - Przyszło bardzo dużo rodzin z dziećmi w różnym wieku - od maluchów po nastolatki.

Warsztaty będą okazją do stworzenia niepowtarzalnych zabawek choinkowych. Osoby prowadzące pokażą uczestnikom w jaki sposób wykonać tradycyjne ozdoby, między innymi: jeżyki i ptaszki z kolorowej bibuły, łańcuchy ze słomy, pawie oczka, koszyczki z glansowanego papieru oraz dekoracje z pszczelej węzy.

- Wszystkie ozdoby będziemy wykonywać z papieru i innych naturalnych surowców - zapowiada Joanna Sójka-Tomczyk. - Ozdoby wykonamy ręcznie, domowymi sposobami.

W czasie warsztatów będzie także można własnoręcznie stworzyć drobne świąteczne upominki, którymi w Wigilię będzie można obdarzyć bliskich. - Chcemy również zainspirować uczestników, by później, już w domu, mogli samodzielnie zrobić ozdoby i podarunki, którymi bedą mogli obdarować rodzinę - mówi Joanna Sójka-Tomczyk.

Warsztaty rozpoczną się w najbliższą sobotę (5 grudnia) o godzinie 16 w Muzeum Etnograficznym (Wały gen. Sikorskiego 19). Koszt udziału w zajęciach to 9 złotych (bilet normalny), 6 złotych (bilet ulgowy). Przewidziano również specjalne bilety rodzinne w cenie 20 złotych (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci). Na warsztaty nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Joanna Maciejewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.