Studenci Politechniki Poznańskiej zaprojektowali samochód solarny i walczą o udział w amerykańskim konkursie. Potrzebne są pieniądze

Czytaj dalej
Fot. PUT Solar Dynamics
Agnieszka Mozolewska

Studenci Politechniki Poznańskiej zaprojektowali samochód solarny i walczą o udział w amerykańskim konkursie. Potrzebne są pieniądze

Agnieszka Mozolewska

Studenci z koła naukowego Politechniki Poznańskiej stworzyli projekt samochodu solarnego i chcą go zaprezentować w międzynarodowym, studenckim konkursie American Solar Challenge, który odbędzie się w lipcu 2020 r. By ukończyć swój projekt i wziąć udział w konkursie, potrzebują 35 tysięcy złotych.

Grupa 30 studentów z koła naukowego „PUT Solar Dynamics” działającego przy Politechnice Poznańskiej stworzyła autorski projekt samochodu solarnego. Teraz zbierają pieniądze na opłaty rejestracyjne do międzynarodowego konkursu American Solar Challenge oraz na zakup materiałów konstrukcyjnych.

Czytaj też: Nowa inwestycja Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dzięki niej miasto zyska nową przestrzeń

- Pomysł na projekt powstał 4 lata temu, natomiast intensywne prace rozpoczęły się rok temu wraz z uzyskaniem wsparcia finansowego oraz miejsca warsztatowego na Politechnice Poznańskiej - informują studenci.

Projekt samochodu będzie miał następujące parametry:

Czytaj też: Wybitny biolog molekularny doktorem honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Konkurs, w którym chcą wystartować studenci Politechniki Poznańskiej to American Solar Challenge, międzynarodowe zawody studenckie samochodów solarnych, organizowane od 1990 r. W nadchodzącej edycji, która odbędzie się w lipcu 2020 roku pojazdy będą miały do pokonania dystans 2000 km z Missouri do Idaho.

Kwota, której potrzebują studenci, by wystartować w zawodach to 35 tysięcy złotych. 1500 dolarów wynosi opłata rejestracyjna, którą trzeba zrealizować do 25 października, a 3250 dolarów to opłata za udział w American Solar Challenge, którą trzeba uiścić do 15 grudnia 2019 roku.

Pozostałe środki będą przeznaczone na zakup niezbędnych materiałów konstrukcyjnych: elastycznych modułów solarnych oraz elementów konstrukcji.

Link do zbiórki znajduje się tutaj LINK

Agnieszka Mozolewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.