Strażacy z Poznania walczą z koronawirusem, ale sami potrzebują pomocy. Ruszyła zbiórka pod hasłem „wpłać piątaka dla strażaka”

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Grzegorz Okoński

Strażacy z Poznania walczą z koronawirusem, ale sami potrzebują pomocy. Ruszyła zbiórka pod hasłem „wpłać piątaka dla strażaka”

Grzegorz Okoński

Strażacy z OSP Poznań–Głuszyna dostarczają do szpitali zebrane produkty żywnościowe i medyczne, wspierają osoby będące na kwarantannie, a także odkażają wybrane miejsca publiczne. Pomagają, ale im też trzeba pomóc. Przydałby im się szczególnie teraz ozonator i szafa do szybkiego suszenia kombinezonów. Sprzęt, który byłby im tak przydatny, kosztuje w sumie 6800 zł. Takiej kwoty nie mają, ogłosili więc zbiórkę środków.

Strażacy po każdych działaniach, w czasie których są narażeni na zakażenie, piorą odzież i dezynfekują samochód. Muszą bowiem zadbać również o własne bezpieczeństwo oraz zdrowie, by bez obaw wracać do domów, a później dalej działać.

- Ubranie specjalne w obecnych warunkach atmosferycznych schnie kilkanaście godzin, tym samym eliminując z działań codziennie kilka osób

– piszą na Facebooku strażacy z OSP Głuszyna. - Pomocna w tym przypadku będzie profesjonalna szafa do suszenia ubrań, dzięki czemu ubranie po 2-3 godzinach będzie nie tylko suche, ale z uwagi na temperaturę suszenia tj. 60 stopni C, pozbawione wszelkich szkodliwych czynników.

Zobacz też: Przez koronawirusa kierowcy będą tracić prawo jazdy? Pandemia zablokowała możliwość redukcji punktów karnych

Strażacy poprosili więc o wpłacanie pieniędzy na zakup wartej 5300 zł brutto szafy do suszenia sześciu kompletów odzieży i na ozonator kosztujący 1499 zł.

Ozonator miałby posłużyć m in. do ozonowania samochodu, który jest używany do działań związanych z koronawirusem - dezynfekcji nie wymagającej użycia środków bakteriobójczych.

- Jednocześnie w przypadku pozytywnego zakończenia zbiórki, chcielibyśmy udostępniać zakupiony sprzęt pozostałym jednostkom OSP i innym służbom z miasta Poznania którzy również prowadzą podobne działania wspierające

– zapewniają strażacy.

Zrzutkę, pod hasłem „wpłać piątaka dla strażaka”, można znaleźć tutaj.

Grzegorz Okoński

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.