Strażacy z Poznania walczą z koronawirusem, ale sami potrzebują pomocy. Ruszyła zbiórka pod hasłem „wpłać piątaka dla strażaka”

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Grzegorz Okoński

Strażacy z Poznania walczą z koronawirusem, ale sami potrzebują pomocy. Ruszyła zbiórka pod hasłem „wpłać piątaka dla strażaka”

Grzegorz Okoński

Strażacy z OSP Poznań–Głuszyna dostarczają do szpitali zebrane produkty żywnościowe i medyczne, wspierają osoby będące na kwarantannie, a także odkażają wybrane miejsca publiczne. Pomagają, ale im też trzeba pomóc. Przydałby im się szczególnie teraz ozonator i szafa do szybkiego suszenia kombinezonów. Sprzęt, który byłby im tak przydatny, kosztuje w sumie 6800 zł. Takiej kwoty nie mają, ogłosili więc zbiórkę środków.

Strażacy po każdych działaniach, w czasie których są narażeni na zakażenie, piorą odzież i dezynfekują samochód. Muszą bowiem zadbać również o własne bezpieczeństwo oraz zdrowie, by bez obaw wracać do domów, a później dalej działać.

- Ubranie specjalne w obecnych warunkach atmosferycznych schnie kilkanaście godzin, tym samym eliminując z działań codziennie kilka osób

– piszą na Facebooku strażacy z OSP Głuszyna. - Pomocna w tym przypadku będzie profesjonalna szafa do suszenia ubrań, dzięki czemu ubranie po 2-3 godzinach będzie nie tylko suche, ale z uwagi na temperaturę suszenia tj. 60 stopni C, pozbawione wszelkich szkodliwych czynników.

Zobacz też: Przez koronawirusa kierowcy będą tracić prawo jazdy? Pandemia zablokowała możliwość redukcji punktów karnych

Strażacy poprosili więc o wpłacanie pieniędzy na zakup wartej 5300 zł brutto szafy do suszenia sześciu kompletów odzieży i na ozonator kosztujący 1499 zł.

Ozonator miałby posłużyć m in. do ozonowania samochodu, który jest używany do działań związanych z koronawirusem - dezynfekcji nie wymagającej użycia środków bakteriobójczych.

- Jednocześnie w przypadku pozytywnego zakończenia zbiórki, chcielibyśmy udostępniać zakupiony sprzęt pozostałym jednostkom OSP i innym służbom z miasta Poznania którzy również prowadzą podobne działania wspierające

– zapewniają strażacy.

Zrzutkę, pod hasłem „wpłać piątaka dla strażaka”, można znaleźć tutaj.

Grzegorz Okoński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.