Straż miejska pod kontrolą systemu

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Błażej Dąbkowski

Straż miejska pod kontrolą systemu

Błażej Dąbkowski

Zmniejszenie biurokracji, szybsza obsługa mieszkańców i kontrola strażników patrolujących ulice - to zalety Systemu Zarządzania Strażą Miejską, który jest wprowadzany w Poznaniu.

Otwarcie nowej siedziby straży miejskiej przy ul. Głogowskiej na początku grudnia było jednym z ostatnich akcentów reformy tej formacji. Do końca roku powinna się ona zakończyć wdrożeniem Systemu Zarządzania Strażą Miejską.

Ten, jak twierdzą sami strażnicy ma być skokiem cywilizacyjnym w zarządzaniu na każdym stanowisku pracy, począwszy od strażników patrolujących ulice, po kierownictwo.

- Zakończy się etap ręcznego wypełniania kart pracy i korzystania z odrębnych aplikacji

- tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej w Poznaniu. To wszystko zostanie włączone do jednego scalonego systemu, w którym dyżurny w czasie rzeczywistym będzie miał podgląd i kontakt ze wszystkimi patrolami wraz z przebiegiem realizacji poszczególnych interwencji - precyzuje.

Nowa siedziba straży miejskiej

Oznacza to nie tylko zmniejszenie biurokracji, szybszą obsługę mieszkańców stolicy Wielkopolski, tworzenie rozbudowanych statystyk, ale przede wszystkim pełną kontrolę dyżurnych nad pracą strażników działających w terenie (patrole zmotoryzowane będą wyposażone w GPS). Wszystko to dzięki zastosowaniu m.in. elektronicznego dziennika zgłoszeń, elektronicznej ewidencji wezwań, odholowań, założonych blokad, połączonych w jednym systemie.

- Obecnie jesteśmy na etapie jego konfiguracji. Dobiegają też końca ostatnie szkolenia strażników i już wkrótce rozpocznie się wdrażanie poszczególnych modułów do naszej codziennej pracy - dodaje P. Piwecki.

System Zarządzania Strażą Miejską kosztował miasto ponad 700 tys. zł. Podobne rozwiązania funkcjonują już w innych polskich miastach, w tym w Olsztynie, Gdańsku czy Łodzi.

Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.