Strajk da po kieszeni nauczycielom. Ile na nim stracą?

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mirosława Kińska
Małgorzata Pieczyńska

Strajk da po kieszeni nauczycielom. Ile na nim stracą?

Małgorzata Pieczyńska

Od soboty (27 kwietnia) zawieszony zostaje ogólnopolski strajk nauczycieli. Jednak jeszcze w piątek w 83 placówkach oświatowych w Bydgoszczy kontynuowano protest. Wśród pedagogów nastroje raczej minorowe. Wielu coraz częściej pyta o konsekwencje finansowe za udział w strajku.

- To prawda, że pieniądze mają być pobrane od razu? Tak usłyszałam w szkole. A mówiło się o rozłożeniu na raty? - zaalarmowała nas nauczycielka z jednej z fordońskich szkół.

Ratusz zdecydował jednak, że będzie możliwość odroczenia potrącenia kwoty za strajk na 2 miesiące (do 30 czerwca br.) po uprzednim złożeniu stosownego wniosku.

- Bydgoscy nauczyciele otrzymali taką informację. Wniosek należało złożyć do 23 kwietnia - tłumaczy Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. - Każdy z nauczycieli samodzielnie decydował, czy chce skorzystać z możliwości odroczenia potrącenia nadpłaconej pensji.

W praktyce to oznacza, że nauczyciel, który złożył taki wniosek, w maju i czerwcu dostanie jeszcze normalną pensję, a w lipcu potrącenie.

- Na szczęście wtedy jest szansa na świadczenia urlopowe. Pieniądze, które miały pójść na nasze wynagrodzenia, zgodnie z zapowiedzią ratusza zostają w puli szkół, i będą przeznaczone na zajęcia dodatkowe z uczniami. W ten sposób może zniwelujemy dziurę w domowych budżetach - mówi Mirosława Kaczyńska, prezes Oddziału ZNP Bydgoszcz.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.