Start programu pilotażowego w Pszczynie. Cel - czyste powietrze

Czytaj dalej
Fot. Fot. mat. prasowe/MINISTERSTWO KLIMATU I ŚRODOWISKA
Monika Krężel

Start programu pilotażowego w Pszczynie. Cel - czyste powietrze

Monika Krężel

Pszczyna jest jedynym miastem w woj. śląskim, który bierze udział w pilotażowym programie. Ma on na celu poprawę jakości powietrza, a przewidziano na niego około 6 mln złotych.

WFOŚiGW w Katowicach ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach nowego programu „Poprawa jakości powietrza w najbardziej zanieczyszczonych gminach - pilotaż” na terenie gminy Pszczyna.

Program skierowany jest do osób fizycznych - właścicieli / współwłaścicieli lokali mieszkalnych oraz do wspólnot mieszkaniowych w budynkach wielorodzinnych mieszczących od 3 do 20 lokali mieszkalnych, zlokalizowanych na terenie gminy Pszczyna. Wsparciem objęte są przedsięwzięcia polegające na wymianie nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawie efektywności energetycznej w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Na dofinansowanie przedsięwzięć przewidziano kwotę: 6.070.000 zł w formie dotacji, w tym 70.000 zł dla gminy Pszczyna na działania informacyjno-promocyjne związane z programem. Wnioski przyjmowane będą do 31 stycznia 2022 r.

Monika Krężel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.