Marta Danielewicz

Starosta chroni Puszczę Zielonkę. Przyroda jest ważniejsza niż hale magazynowe!

Starosta chroni Puszczę Zielonkę. Przyroda jest ważniejsza niż hale magazynowe! Fot. aerofoto-kaczmarczyk
Marta Danielewicz

Radni powiatu poznańskiego odrzucili prośbę gminy Swarzędz o zmianę granic otuliny Puszczy Zielonki. Zdaniem starosty Jana Grabkowskiego należy chronić Puszczę Zielonkę, nie hale magazynowe. Tym tematem na poniedziałkowej sesji zajmą się także radni sejmiku wielkopolskiego, którzy również poddadzą pod głosowanie negatywną opinię w tej sprawie.

Do rady powiatu poznańskiego wpłynęła uchwała gminy Swarzędz w sprawie wyłączenia z otuliny Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki prawie 50 hektarów w miejscowości Janikowo. To między innymi teren na którym stoją magazyny firmy Bros. Starosta poznański, Jan Grabkowski przedstawił jednak na radzie swoje stanowisko w tej sprawie, odmienne od uchwały Swarzędza.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.

 • Gdzie jest granica pomiędzy samostanowieniem gmin a poszanowaniem zdania lokalnej społeczności?
 • Sprawą wyłączenia prawie 50 hektarów spod otuliny w poniedziałek zajmie się także sejmik województwa wielkopolskiego. Co powie marszałek?
 • Mieszkańcy gminy Czerwonak zaskoczeni. Dlaczego?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.