Sprawa Józefa Piniora: CBA zatrzymało kolejne osoby. Łącznie jest już 14 zatrzymanych

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
NK

Sprawa Józefa Piniora: CBA zatrzymało kolejne osoby. Łącznie jest już 14 zatrzymanych

NK

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne trzy osoby powiązane ze sprawą byłego senatora Józefa Piniora. To przedsiębiorcy, którzy mieli dopuścić się korupcji.

- Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech przedsiębiorców z Dolnego i Górnego Śląska. Wszyscy zamieszani są w proceder korupcyjny dotyczący powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych w zamian za korzyść majątkową w postaci różnych kwot pieniędzy

- informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

I dodaje: - Jest to nowy watek toczącego się od 2015 roku śledztwa. Tym razem chodzi o wręczenie korzyści majątkowych bądź też ich obietnicę przedkładaną Jarosławowi W., powołującemu się na wpływy we wrocławskich instytucjach publicznych, w zamian za jego "pomoc" w załatwieniu różnych spraw prowadzonych w urzędach.

Czytaj też: Sprawa Józefa Piniora: Jest nowy akt oskarżenia wobec polityka i innych osób. 31 nowych zarzutów

Wszyscy zatrzymani przez CBA zostaną przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie usłyszą zarzuty.

Przypomnijmy, że już wcześniej w ramach toczącego się śledztwa agenci CBA zatrzymali czternaście osób, w tym byłego senatora Józefa Piniora oraz jego asystenta Jarosława W.

Zobacz też: Poznań: Wszedł do sklepu i zadał sprzedawczyni ponad 50 ciosów kamieniem. Ale zarzutu usiłowania zabójstwa nie usłyszał

NK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.