Spoty antyszczepionkowców na biurku prokuratora. Zachęcają do łamania prawa?

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Świderska
Agnieszka Świderska

Spoty antyszczepionkowców na biurku prokuratora. Zachęcają do łamania prawa?

Agnieszka Świderska

Pilski sanepid złożył doniesienie do prokuratury na akcję antyszczepionkowców. Na telebimach pojawiły się spoty stowarzyszenia Stop NOP, które zdaniem przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mają zachęcać do łamania prawa.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile skierowała do prokuratury zawiadomienie w sprawie najnowszej akcji stowarzyszenia Stop NOP. Na bilbordach w Pile, a także w innych miastach Polski, pojawiły się kontrowersyjne spoty, które według sanepidu mogą zachęcać do łamania prawa. Konkretnie?

- Nakłaniania do niepoddawania dzieci obowiązkowym szczepieniom ochronnym poprzez umieszczenie treści nakłaniających do takich zachowań. Takie działanie jest niezgodne z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych przez ludzi

- mówi Maria Wawrzyniak, radca prawny PSSE w Pile.

- Chcemy, aby świadomość obywateli naszego kraju rosła, żeby ci, którzy decydują się na szczepienie swoich pociech, byli rzetelnie poinformowani o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia NOP u ich dziecka - to oficjalnie deklarują organizatorzy akcji.

Jakie schorzenia i choroby mają powodować szczepienia według autorów spotu? Co na ten temat mówią właściciele firmy emitującej spoty? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Świderska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.