Spółdzielnie walczą z nielegalnymi plakatami wyborczymi na osiedlach

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Błażej Dąbkowski

Spółdzielnie walczą z nielegalnymi plakatami wyborczymi na osiedlach

Błażej Dąbkowski

Czy Poznań znów utonie w reklamach wyborczych? W tym roku z rozwieszaniem banerów i rozklejaniem plakatów gdzie popadnie postanowiła walczyć część spółdzielni mieszkaniowych.

- Kandydaci na radnych i prezydentów nie zawsze przestrzegali przepisów, rozwieszając swoje plakaty np. na klatkach schodowych, dlatego postanowiliśmy zrobić z tym porządek

- mówi Jan Marciniak, prezes spółdzielni mieszkaniowej „Winogrady”. O tym czy i gdzie pojawią się wyborcze reklamy zadecydowały poszczególne spółdzielcze rady osiedli, także one ustalają czy pobiorą za to pieniądze (ok. 30 zł za metr kwadratowy). - Wybory zawsze były dyskusyjnym tematem, postanowiliśmy więc pozostawiać te decyzje radom - dodaje prezes.

Na osiedlach Przyjaźni, Wichrowe Wzgórze, Pod Lipami i Zwycięstwa legalnie można wieszać reklamy wyłącznie na ogrodzeniach parkingów. Spółdzielnia zamierza też restrykcyjnie podejść do umieszczania materiałów wyborczych w innych miejscach (będą od razu ściągane) oraz usuwania tych legalnie zawieszonych (muszą być usunięte już trzy dni po wyborach).


- To bardzo utrudnia kampanię, bo należy dzwonić do każdej rady osiedla, żeby coś załatwić. Trzeba więc jakoś kombinować

– narzeka jeden z poznańskich radnych. W tej chwili na Winogradach można zobaczyć plakaty radnego Tomasza Lipińskiego z KWW „Dobro Miasta”, Konrada Zaradnego, Pawła Matuszaka (Koalicja Obywatelska), czy Mateusza Rozmiarka z PiS.

Jakie obostrzenia w kwestii plakatowania mają inne spółdzielnie i ile to kosztuje? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.