Monika Smól

Smród z świńskiej farmy? Plaga szczurów? Nie u nas!

Ponad setka mieszkańców stawiła się we wtorek na spotkaniu z wójtem, by wyrazić swój zdecydowany sprzeciw na powstanie fermy trzody chlewnej w Żyglądzie. Fot. nadesłane UG Papowo Biskupie Ponad setka mieszkańców stawiła się we wtorek na spotkaniu z wójtem, by wyrazić swój zdecydowany sprzeciw na powstanie fermy trzody chlewnej w Żyglądzie. Gdy na koniec Andrzej Zieliński (z lewej) zapytał, kto jest „za” powstaniem chlewni - ręki nie podniósł nikt.
Monika Smól

- 45 tysięcy świń niedaleko domu? Wielka chlewnia, odór i szczury? - mieszkańcy gminy Papowo Biskupie nie godzą się na plany właściciela gruntu.

113 osób przyszło na spotkanie m.in. z wójtem, by wyrazić sprzeciw wobec planów inwestycyjnych firmy.

- Spadną ceny gruntów, odór wiatr poniesie na okolice. W imieniu prtestujących mowię, że ani my ani gmina nic nie zyskają na powstaniu tej fermy, a narażą się na uciążliwości - mówi Andrzej Modliborski z Papowa Biskupiego. - Nowoczesne technologie też mogą zawieść. Jest ryzyko, może dojść do katastrofy ekologicznej, to 30 me od jeziora. Budować w tym miejscu taką fermę to nieodpowiedzialność!

Czy wójt zablokuje inwestycję? Co wtedy zrobi firma? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.