Smogobus znów wyrusza na ulice Katowic. I zachęca do walki z niską emisją

Czytaj dalej
Fot. mat. prasowe UM Katowice
Monika Krężel

Smogobus znów wyrusza na ulice Katowic. I zachęca do walki z niską emisją

Monika Krężel

Smogobus po raz kolejny wyjedzie na ulice Katowic, aby dotrzeć do mieszkańców i pomóc im w wymianie starego „kopciucha” na nowe, ekologiczne źródło ciepła. Akcja rusza 25 września.

Już wkrótce kolejna odsłona akcji #nieTruj, w ramach której wszystkie dzielnice Katowic odwiedzi specjalny smogobus. Podróżować nim będą pracownicy Urzędu Miasta, którzy będą zachęcać mieszkańców do wymiany kotłów węglowych przy wsparciu finansowym miasta.

- Jak podkreślają eksperci, główną przyczyną powstawania smogu w naszym regionie są stare kotły węglowe. Choć jako jedno z niewielu miast w Polsce nie mamy limitów na dotacje do ich wymiany, to wciąż tysiące osób nie skorzystało z tej możliwości. A szkoda - bo dla wszystkich chętnych spełniających proste kryteria mamy zarezerwowane pieniądze - oferujemy dofinansowanie w wysokości do 10000 zł. Szacujemy, że w Katowicach aktualnie jest jeszcze kilkanaście tysięcy systemów grzewczych opartych o węgiel. W ubiegłym roku postanowiliśmy wysłać do katowickich dzielnic smogobus - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. W latach 2015-2020 dzięki miejskiemu programowi udało się dofinansować wymianę 4865 źródeł ciepła kosztem 42,1 mln zł.

Trasa smogobusa zakończy się w grudniu - po odwiedzeniu 30 lokalizacji. Harmonogram wyjazdów będzie można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Centrum Energii.

Monika Krężel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.