Smecz towarzyski. Nauka online, czyli horror rodziców

Czytaj dalej
Fot. Fot. Arkadiusz Gola /Polskapresse
Przemysław Franczak

Smecz towarzyski. Nauka online, czyli horror rodziców

Przemysław Franczak

"W Ministerstwie Edukacji tymczasem ogłaszają sukces pełnego przejścia na e-nauczanie. Przechodzenie na e-nauczanie jest tak samo udane jak ostatnia reforma edukacji".

Horror kwarantanny, scena finałowa. Przerażony człowiek, dziś powiedzielibyśmy, że w sile wieku, biegnie po skąpanym w świetle energooszczędnych żarówek korytarzu mieszkania. No, biegnie to za dużo powiedziane, to zwyczajne M-3, może M-4, których układ zapisany jest w pamięci komórkowej większości Polaków. Rozpędzić się  nie można. Powiedzmy więc, że niepewnie sunie przyklejony do ściany (dla większego dramatyzmu może być, że do trzeszczącej pod naporem jego ciała boazerii), zlęknionym wzrokiem rozglądając się na boki. W końcu, spocony i psychicznie zmaltretowany, dociera do celu. 

Energicznym susem wskakuje do pustego pokoju, w którym jak wyrzut sumienia leży odłożona praca (zdalna), książka, ewentualnie serial na już od dawna wygaszonym ekranie laptopa. Zatrzaskuje za sobą drzwi, po czym rzuca się na kanapę. Zwija w kłębek i nakrywa szczelnie kocem. Głowę również, to zawsze działało w dzieciństwie, gdy chował się przed duchami, a przynajmniej od zawsze mocno wierzył, że to skuteczny sposób walki z demonami.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Przemysław Franczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.