Słubice. Lądowisko dla podniebnych karetek i większy oddział ratunkowy będą do końca 2021 r.

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Słubice. Lądowisko dla podniebnych karetek i większy oddział ratunkowy będą do końca 2021 r.

Jarosław Miłkowski

Słubicki szpital powiatowy ma być wizytówką. W poniedziałek 11 marca prezes lecznicy podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji wartej 12 mln zł.

- Chciałbym, aby wbicie pierwszej łopaty nastąpiło w pierwszej połowie tego roku – mówił nam w poniedziałek Łukasz Kaczmarek, prezes słubickiego szpitala. W poniedziałek 11 marca w południe podpisał on z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim umowę na 8,5 mln zł dofinansowania do rozbudowy szpitalnego oddziału ratunkowego o budowy lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Zostanie też zakupiony sprzęt medyczny, w tym przenośny rentgen, USG, inkubator, stół operacyjny, respirator. Ten szpital musi być wizytówką – mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która – jak mówił wiceminister Cieszyński – była „ambasadorem” przekazania pieniędzy dla placówki, która standardem pozostawała w tyle.

- To ogromny skok, niemalże cywilizacyjny, dla naszego szpitala. Niektórzy Polacy, którzy pracują w Berlinie i innych zakątkach Niemiec, ze względu na barierę językową za granicą, specjalnie przyjeżdżają do naszego szpitala – mówił prezes Kaczmarek, doceniając przy okazji swoją poprzedniczkę Małgorzatę Krasowką-Marczyk, która też walczyła o inwestycję.

Nowy sprzęt dla SOR-u będzie na parterze dobudowanej części. Piętro wyżej ma być sala operacyjna.

Lądowisko dla helikopterów (to 1 mln zł z całej inwestycji) będzie niecałe 2 km od szpitala – przy ul. Rzepińskiej. – Lokalizacja jest taka, bo taką działką dysponowaliśmy. Nie byłoby nas stać na lądowisko na dachu szpitala – mówił na prezes lecznicy.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.