S11 w rezerwie. Ale do 2025 roku będzie gotowa?

Czytaj dalej
Fot. GDDiA
Norbert Kowalski

S11 w rezerwie. Ale do 2025 roku będzie gotowa?

Norbert Kowalski

Resort infrastruktury przyznał 19 mln zł na prace przygotowawcze na południowym odcinku S11. Politycy PiS zapewniają, że trasa S11 będzie gotowa do 2025 r. Nie wierzą w to posłowie PO.

- Orientacyjna i w miarę realna data zakończenia budowy drogi S11 w Wielkopolsce to rok 2025

- przekonuje Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS. Jednocześnie zapewnia, że budowa trasy S11 jest niezagrożona i Wielkopolanie za kilka lat w końcu pojadą nad morze lub na Śląsk długo wyczekiwaną drogą. W takie zapewnienia nie wierzy za to Waldy Dzikowski, poseł PO.

Przypomnijmy, że tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. politycy PO wpisali drogę S11 do programu budowy dróg krajowych i autostrad, który wyznacza najważniejsze inwestycje drogowe na najbliższe lata. Już pod koniec ubiegłego roku głośno zaczęło być o tym, że budowa tej trasy może zostać mocno opóźniona. Przyczyną miał być brak pieniędzy. Politycy PiS zarzucali posłom Platformy, że wpisali do programu zbyt dużo dróg i na część z nich nie wystarczy pieniędzy. Pojawiły się głosy o tym, że trasa S11 może zostać wypisana z programu budowy dróg.

Mimo że w lipcu droga S11 została utrzymana w programie, jednocześnie większość jej odcinków znalazła się na „liście rezerwowej”, która realizowana będzie dopiero w dalszej kolejności, o ile w ogóle wystarczy na nią pieniędzy. Chociaż rząd PiS zabezpieczył 135 mld zł na inwestycje, to nadal za mało na budowę wszystkich dróg wpisanych do programu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.