Anna Chreptowicz

Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże pani Teresie

Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże pani Teresie Kasperskiej z Mozowa, która dowiedziała się, że ma do spłacenia 3.000 zł długu z tytułu nieopłaconego Fot. pixabay.com Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże pani Teresie Kasperskiej z Mozowa, która dowiedziała się, że ma do spłacenia 3.000 zł długu z tytułu nieopłaconego abonamentu.
Anna Chreptowicz

Jest szansa na pomoc dla Teresy Kasperskiej z Mozowa, która dowiedziała się, że ma do spłacenia 3.000 zł długu z tytułu nieopłaconego abonamentu.

Sprawą pani Teresy zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich z Wrocławia, który przeczytał nasz artykuł sprzed tygodnia. - Na tę historię trafiliśmy przy standardowym monitorowaniu mediów. Zainteresowało nas to, dlaczego pani Teresa jest zmuszona do spłaty długu z okresu 2010-2013, kiedy jeszcze regularnie płaciła za abonament - mówi Emilia Kobiela z biura rzecznika.

Przypomnijmy. Pani Teresa w 2013 roku skończyła 75 lat. Wiedząc, że w tym wieku już jest się zwolnionym z opłat za abonament, przestała go opłacać. I wszystko zdawało się być w porządku do listopada tego roku. - Wyjęłam ze skrzynki nakaz zapłaty 3.000 złotych. Serce mi stanęło, jak to zobaczyłam - wspomina pani Teresa i przyznaje, że nie miała pojęcia o tym, że po ukończeniu 75. roku życia należy złożyć na poczcie specjalne oświadczenie, które upoważnia do zwolnienia z opłat.

Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże pani Teresie Kasperskiej z Mozowa, która dowiedziała się, że ma do spłacenia 3.000 zł długu z tytułu nieopłaconego
Mariusz Kapała Ludzie, serce mi stanęło, jak to zobaczyłam. Mam 78 lat. Abonament płaciłam zawsze regularnie, a tutaj 3 tys. zł - mówi 78-letnia Teresa Kasperska z Mozowa.

- Podobnych spraw w ciągu roku mamy bardzo dużo - informuje Kobiela. - Próbujemy pomóc komu się da, choć nie zawsze jest to możliwe. Jednak w przypadku, gdy osoba, która otrzymuje od Poczty Polskiej wezwanie do zapłaty, jest starsza, schorowana lub ma bardzo trudną sytuację materialną, wówczas prosimy o uwzględnienie jej indywidualnej sytuacji i umorzenie długu. I bardzo często udaje nam się pomóc.

Do biura rzecznika mogą zgłaszać się również sami poszkodowani, choć - jak podkreśla Kobiela - zdarzają się i takie sytuacje, w których nie ma podstaw do udzielenia pomocy.

Czy poczta przychyli się do prośby o umorzenie długu pani Teresy? Tej sprawie będziemy nadal się przyglądać.

Anna Chreptowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.