Rozmowy wieczorową porą: Tyle jest obrazów świata, ile oczu na niego patrzy

Czytaj dalej
Joanna Krężelewska

Rozmowy wieczorową porą: Tyle jest obrazów świata, ile oczu na niego patrzy

Joanna Krężelewska

Dariusz Gzyra mówi, że jego życiową misją jest próba wzbudzania w ludziach poczucia sprawstwa. Jednocześnie proponuje, by na świat spojrzeć z perspektywy zwierząt. Odważysz się? Jak myślisz, co wtedy zobaczysz?

Jest działaczem społecznym, publicystą, doktorantem w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, członkiem Polskiego Towarzystwa Etycznego, redaktorem czasopisma „Zoophilologica. Polish Journal of Animal Studies”. Od 1999 roku jest weganinem. W tym roku nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazała się książka Dariusza Gzyry „Dziękuję za świńskie oczy.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe i las.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.