Rozjechane trawniki, zastawiona droga pożarowa i chodniki. Tak wygląda parkowanie przy ul. Unii Lubelskiej. Mieszkańcy są zdesperowani

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Tura
Alicja Durka

Rozjechane trawniki, zastawiona droga pożarowa i chodniki. Tak wygląda parkowanie przy ul. Unii Lubelskiej. Mieszkańcy są zdesperowani

Alicja Durka

Kwestia miejsc parkingowych w Poznaniu jest ostatnio szeroko komentowana. Problemy z parkowaniem nie dotyczą jednak tylko mieszkańców Wildy i Łazarza. Mieszkańcy bloku przy ulicy Unii Lubelskiej 12 codziennie obserwują, jak teren przed ich mieszkaniami niszczeje. Zablokowana droga pożarowa i chodniki, rozjechany trawnik i błoto. Na naprawę bałaganu finansów brak.

Tuż obok budynku mieszkalnego przy ul. Unii Lubelskiej 12 powinien znajdować się mały parking, trawnik i wyspa zieleni, która miała zostać skończona w ramach budowy nowej trasy tramwajowej. Niestety, mieszkańcy widzą głównie niepoprawnie zaparkowane samochody i zniszczenia tym spowodowane.

Jest szansa na remont i naprawę terenu przed budynkiem? Mieszkańcy są zdesperowani

Mieszkańcy zwrócili się o pomoc do rady osiedla, a także do Zarządu Dróg Miejskich, co jednak nie przyniosło zamierzonego efektu. Rada Osiedla wysłała pismo z prośbą o rozwiązanie problemu. ZDM odpowiadając na prośby mieszkańców, zaznacza, że postawienie słupków blokujących wjazd na chodnik jest niemożliwe, ponieważ ten objęty jest jeszcze gwarancją, a kwestią nielegalnie parkujących tam samochodów powinna zająć się straż miejska lub policja. Jak wynika ze zdjęć umieszczonych w naszej galerii i filmie poniżej, 28 stycznia jeden z nieprawidłowo zaparkowanych samochodów miał założoną blokadę na kole. Problem jednak powraca, a rozwiązania nie ma.

Zobacz film:

Jeden z mieszkańców zaproponował posadzenie krzewów lub innej małej roślinności, co miałoby powstrzymać kierowców przed wjazdem na teren nieprzystosowany do parkowania. Ten pomysł również nie spotkał się z akceptacją, rośliny bowiem nie mogą stanowić zabezpieczenia przed nielegalnym parkowaniem, ponieważ nie są elementem bezpieczeństwa ruchu. Kolejnym pomysłem byłaby blokada w postaci ławek.

Ze względu na brak środków finansowych na zakup małej architektury w roku bieżącym ZDM nie ma możliwości montażu oraz utrzymania ławek w pasie drogowym ul. Unii Lubelskiej. W przypadku, gdy rada osiedla widzi potrzebę montażu małej architektury w tym miejscu, prosimy o zabezpieczenie środków finansowych na ten cel oraz na utrzymanie ławek w latach kolejnych

- czytamy w odpowiedzi od ZDM.

Szans na naprawę więc nie ma, a niewyrównany teren w czasie roztopów czy deszczu zanieczyszcza drogę, przez co utrudnia swobodne przemieszczanie się. Mieszkańcy liczą jednak, że sprawę uda się rozwiązać, co znacząco poprawi poziom życia mieszkańcom budynku.

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Alicja Durka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.