Marta Danielewicz

Rolnicy zwierają szeregi, ale styczniowe protesty mogą się nie odbyć

Przedstawiciele ruchu Agro Unia, którzy są odpowiedzialni za grudniowy protest rolników na autostradzie A2, teraz organizują spotkania w całej Polsce, Fot. LIMA Przedstawiciele ruchu Agro Unia, którzy są odpowiedzialni za grudniowy protest rolników na autostradzie A2, teraz organizują spotkania w całej Polsce, by budować struktury.
Marta Danielewicz

Planowane w styczniu protesty rolników stoją pod znakiem zapytania. Protestujący mają spotkać się 10 stycznia z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi - Janem Krzysztofem Ardanowskim.

- Wszystko zależy od tego, jakie nastroje będą nam towarzyszyły po tym spotkaniu

- mówi Michał Kołodziejczak, przewodniczący ruchu Agro Unia. To on zainicjował w grudniu protest na autostradzie A2, który na kilka godzin sparaliżował ruch samochodowy w stronę Warszawy. Udział w nim wzięli także rolnicy z Wielkopolski. - Jeżeli minister nie zaproponuje nam żadnych rozwiązań, nie przystanie na nasze żądania, wtedy 11 stycznia zorganizujemy strajk na drogach krajowych w całej Polsce.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.