Rok pod znakiem inwestycji - to zbudujemy w Bydgoszczy w 2020 roku

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Rok pod znakiem inwestycji - to zbudujemy w Bydgoszczy w 2020 roku

Sławomir Bobbe

Samorządy narzekają na brak pieniędzy na inwestycje, ale i z tego co w budżetach zostało można zbudować sporo. Czego możemy się spodziewać?

Przyszły rok ma przynieść zakończenie wielu miejskich inwestycji. Na część czekają wszyscy bydgoszczanie, na inne uwagę zwrócą mieszkańcy osiedli, których budowy dotyczą. Jest też perełka, na którą zwrócone będą oczy wszystkich mieszkańców. Oto przegląd inwestycji, które powinny zakończyć się w 2020 roku.

Wspomniana perełka to oczywiście basen olimpijski Astoria - pierwszy w regionie o wymiarach olimpijskich. - To zupełnie nowe szanse na rozwój najbardziej utalentowanych sportowców w naszym mieście, jeszcze lepsze warunki do ćwiczeń służb ratunkowych. Ten basen to gwarancja organizacji imprez sportowych o najwyższej randze. Nowoczesne technologie dzielące nieckę pozwolą też udostępnić szeroko obiekt mieszkańcom - mówi Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bydgoszczy.

W przyszłym roku ma zakończyć się rewitalizacja nieruchomości dawnego Teatru Kameralnego. Zadanie obejmuje rozbudowę i przebudowę zespołu budynków Teatru i rozbudowę zabudowy kolidującej i budową infrastruktury towarzyszącej. - Po zakończeniu prac, w budynku funkcjonować będzie druga, obok Teatru Polskiego, scena teatralna w Bydgoszczy - podkreśla rzecznik. Tu potrzeba będzie jednak trochę szczęścia, bo odkrycia archeologiczne w trakcie budowy mogą termin oddania do użytku nieco oddalić.

Przeczytaj ciąg dalszy artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.