Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Robotnicy wrócili na dziką budowę na Półwiejskiej. Mieszkańcy boją się o swoje domy

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Joanna Labuda

Robotnicy wrócili na dziką budowę na Półwiejskiej. Mieszkańcy boją się o swoje domy

Joanna Labuda

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Półwiejskiej alarmują, że na dziką budowę w centrum Poznania wrócili budowlańcy. Boją się, że ponowne roboty znowu zmienią ich domy w ruinę.

- Zacząłem remont mieszkania, a oni akurat zaczęli kuć. Pomyślałem, że przecież mają zakaz. Boję się, że za chwilę znowu wszystko, co naprawię, pójdzie na marne

- mówi Wojciech Ignac, mieszkaniec kamienicy przy ulicy Półwiejskiej.

Mężczyzna mieszka w niej już od 30 lat. Wychował tam dzieci i patrzył jak dorastają. Spokojne życie jego rodziny zamieniło się w koszmar, kiedy w 2014 roku w sąsiednim budynku nielegalne roboty budowlane rozpoczął inwestor Tomasz J.

W świeżo wyremontowanym mieszkaniu pana Wojciecha zaczęły wówczas pękać ściany, odpadały kafelki, a z sufitu sypał się tynk. Rodzina bała się zasypiać we własnym domu, bo zdawało im się, że kamienica trzeszczy.

- Zdarliśmy w pokoju syna tapetę. Okazało się, że w ścianie jest dziura na wylot. Podczas ulewy pokój został doszczętnie zalany. Woda lała się hektolitrami. Ściana siadła i zalało także sąsiadów. Student, który mieszkał pod pokojem syna, musiał się ewakuować, a syn się wyprowadził - opowiada pan Wojciech.

W ubiegły weekend, kiedy poznaniak rozpoczął remont domu, robotnicy znów pojawili się na dzikiej budowie. To wywołało strach wśród mieszkańców. Inspektorat Nadzoru Budowlanego zapewnia, że inwestor nie ma żadnych uprawnień do kontynuowania prac budowlanych. Może jednak działać pod pretekstem zabezpieczania konstrukcji.

Dlaczego mężczyzna znów prowadzi prace w kamienicy? Co w tej sprawie już ustalili biegli? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Joanna Labuda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.