Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Restrukturyzacja uratuje Piotra i Pawła. Sąd otworzył postępowanie sanacyjne

Czytaj dalej
Fot. Paweł F. Matysiak
Monika Kaczyńska

Restrukturyzacja uratuje Piotra i Pawła. Sąd otworzył postępowanie sanacyjne

Monika Kaczyńska

Rozmowa z Markiem Miętką, prezesem Piotra i Pawła.

Na czym więc restrukturyzacja będzie polegała?

Restrukturyzacja uratuje Piotra i Pawła. Sąd otworzył postępowanie sanacyjne

Marek Miętka: Zacznijmy od obszaru organizacyjnego. Wcześniej struktura wyglądała tak, że była spółka – matka i dwie spółki siostrzane. Każda miała swój zarząd, każda pracowała na to, aby osiągnąć zysk, ale nie zawsze odbywało się to z korzyścią dla całej firmy. Od 1 lipca jest trzyosobowy zarząd, który zarządza wszystkimi spółkami.

Czy to oznacza, że zostaną one połączone?

Docelowo tak, ale ze względów prawnych i praktycznych nie jest to rzecz, którą da się wykonać w miesiąc. Zakładamy, że sfinalizujemy te zmiany ostatecznie w przyszłym roku. Najważniejsze jest dla nas zburzenie działania silosowego poszczególnych obszarów i zorganizowanie biznesu tak, aby dobrze funkcjonowała komunikacja wewnętrzna i aby wszystkie piony: zajmujący się handlem, piony operacyjny, wsparcia i HR działały dla wspólnego dobra.

Jak chcecie to osiągnąć?

Między innymi wprowadzając efektywny system motywacyjny, w którym nagradzane będą działania służące dobru całości spółki. To dotyczy poziomu menadżerskiego. Na niższych szczeblach nie sposób tego w ten sposób przeprowadzić. W tym przypadku system motywacyjny będzie powiązany z wynikiem firmy. Kompleksowego systemu motywacyjnego dotąd w „Piotrze i Pawle” nie było, najwyższa pora więc, żeby go wprowadzić.

W większości przypadków restrukturyzacja oznacza oszczędności.

Z dalszej części rozmowy dowiesz się m.in. czy w Poznaniu ubędzie sklepów oraz czy puste półki znów się zapełnią. Przeczytasz też, co stanie się z zaległościami wobec dostawców.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Monika Kaczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.