Rekordy WOŚP w Inowrocławiu, Toruniu, Grudziądzu i Chełmnie!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Maciej Czerniak

Rekordy WOŚP w Inowrocławiu, Toruniu, Grudziądzu i Chełmnie!

Maciej Czerniak

Podczas tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy padło w naszym regionie aż pięć rekordów. Wciąż można wspomóc akcję.

W bydgoskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa jeszcze liczenie pieniędzy z niedzielnej zbiórki. - Do tej pory w banku znalazło się około 270 tys. zł, ale licytacje jeszcze trwają - mówi wolontariusz Leszek Jakubowski. Na aukcjach podbijana jest cena między innymi spotkania z Rafałem Bruskim. Za obiad z prezydentem Bydgoszczy zwycięzca musiałby zapłacić ponad 999 zł (cena z poniedziałku). Do wzięcia jest jeszcze kolekcjonerski reprint Konstytucji 3 Maja 1791 roku, który na licytację wystawił były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Aukcja zakończy się 19 stycznia.

Wolontariusze WOŚP już cieszą się z tego, ile pieniędzy udało się w tym roku zebrać na zakup sprzętu medycznego przez fundację. - Pobiliśmy rekord, który wydawał się być nieosiągalny - komentuje Monika Śliwińska, dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu. W 2012 roku zebrano tam 75 207 zł i 63 gr. W niedzielę mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i uzbierali 77 021 zł i 15 gr. W całym powiecie na konto WOŚP trafiło prawie 220 tys. zł, ponad 30 tys. zł więcej niż rok temu.

Jedna z najciekawszych licytacji odbyła się w Dąbrowie Biskupiej. Licytowano tam tydzień luzu na matematyce w miejscowym Zespole Szkół. - Dotyczyło to zajęć prowadzonych przez panią Mirosławę Stolarską. To wymagająca nauczycielka, ale jej uczniowie nie mają problemu z dostaniem się do wymarzonych szkół - informuje Krzysztof Walczak z Zespołu Szkół w Dąbrowie Biskupiej. Z przywileju tygodnia luzu skorzysta uczeń Konrad Skibiński.

Rekord padł też w Toruniu, gdzie działały trzy sztaby: główny w Domu Harcerza, kolejny w Szkole Podstawowej nr 1 oraz sztab na Rubinkowie. Wolontariusze łącznie zebrali do puszek ponad 341 tysięcy zł.

Pieniądze uzyskane w tym roku będą jeszcze większe, ponieważ wciąż trwa zliczanie kwot uzyskanych w licytacjach oraz aukcjach internetowych. Bartosz Malicki, szef toruńskiego sztabu WOŚP: - Na plenerowej scenie na Rynku Staromiejskim zlicytowana została maskotka mająca 2,4 metra wysokości. Poszła za 1200 złotych.

W powiecie żnińskim do orkiestrowych puszek trafiło 100 tys. złotych. Najhojniejsi byli mieszkańcy Barcina i Żnina. Podczas cotygodniowej kąpieli akcję wsparły także pałuckie morsy. W gminie Dąbrowa (pow. Mogilno) podczas licytacji sprzedano natomiast dwa szczeniaki kundelki oraz 100 kg ziemniaków.

Kolejny rekord padł w Grudziądzu. - Zebraliśmy ponad 142,5 tys. zł! - informuje Edyta Ogonowska, szefowa miejskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jedną z najciekawszych i jednocześnie najgorętszych licytacji w grudziądzkim teatrze była aukcja złotego serduszka z grawerem WOŚP. Kupił je za 5 tys. zł Zenon Różycki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami i jednocześnie KS Stal. To już drugie złote serduszko, które trafiło w ręce Zenona Różyckiego. Gadżet ufundował lokalny zakład złotniczy Gudera - Matczak - Rogozie-wicz. Za 400 zł został sprzedany wielki pluszowy miś ufundowany przez Wyższą Szkołę Demokracji i zdjęcie panoramy Grudziądza.

We Włocławku zebrano 148 138 zł. Pobito rekord z 2014 roku (144 901 zł). Trwają jeszcze licytacje, na których można kupić piłki z autografami piłkarzy Legii i Zbigniewa Bońka.

W Chojnicach zebrano natomiast ok. 65 tys. Na aukcjach wylicytowano czerwone spodnie a la Owsiak (za 300 zł) i kolekcjonerskie monety z Elżbietą II - za 400 zł każda.

Można jeszcze wspomóc akcję. Na www.wosp.org.pl wystarczy wybrać kwotę dotacji i wpłacić ją online.

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.